Šogad daudzviet Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, tostarp Gaujas Nacionālajā parkā, tiek uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra. Apjomīgi darbi norisinās vienā no populārākajiem tūrisma galamērķiem Latvijā ārpus Rīgas – Gaujas Nacionālā parka teritorijā Siguldas pilsētā. Tur līdztekus taku, kāpņu, atpūtas un informācijas infrastruktūras izbūvei top jauns serpentīna ceļš, pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Inese Pabērza.
Tas būšot bruģēts, ar vairākiem skatu laukumiem, atpūtas zonām un velonovietnēm, un aptuveni 600 metru garumā vedīs no Svētku jeb tā sauktā Panorāmas laukuma līdz Gaujai, dodot iespēju tūristiem iepazīt Gaujas senlejas unikalitāti no cita skatupunkta. Vienlaikus jaunais maršruts uzlabos Siguldas un Gaujas Nacionālā parka viesu drošību, jo gājēju un velosipēdistu plūsma tiks novirzīta no autoceļa.
Jāpiebilst, ka Siguldā dabas tūrisma infrastruktūras uzlabošanas darbi šoruden norisinās daudzviet. Piemēram, Velnalas apkārtnē, kur notiek Piķenes kraujas takas atjaunošana un labiekārtošana. Līdztekus norisinās takas Gūtmaņas alas apkārtnē 1,4 kilometru garumā izveide, stāsta Pabērza. Tā saucamās "Mazās Siguldas" ierīkošana ļaus Gaujas tuvumu un burvību baudīt arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt, lai gājēju plūsmu novirzītu no autoceļa, top jauna taka no Gūtmaņalas līdz Turaidai teju 300 metru garumā. Tāpat tiek labiekārtota Paradīzes kalna apkārtnē – arī turienes infrastruktūra gandrīz 700 metru garumā būs piemērota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Siguldas apkārtnē vēl šogad top gājēju taka "Kārļa kalns" vairāk nekā divu kilometru garumā, "Ķeizarkrēsls" - gandrīz 700 metru garumā, "Krimuldas muiža"- gandrīz 200 metru garumā. Labiekārtota tiek arī taka posmā Krimuldas muiža – Mednieku namiņš vairāk nekā kilometra garumā, teritorijā ap Mednieku namiņu – vairāk nekā 200 metru garumā, Panorāmas rata apkārtnē – gandrīz 400 metru garumā, posmā Pēteralas – Paradīzes kalns gandrīz 700 garumā, Pēterala – Kraukļupīte – 1,5 kilometru garumā. Bet Gaujas ielejas nogāzē tiks izbūvēts bruģēts serpentīns no Svētku laukuma līdz Peldu ielai 550 metru garumā un Bebru taka – 2,8 kilometru garumā.
Gan gājējiem, gan velobraucējiem gada otrajā pusē būs pieejama ērtāka un drošāka taka posmā no Brūveriem līdz Mednieku namiņam 1,5 kilometru garumā, no Gūtmaņalas stāvlaukuma līdz skatu vietai pie Gaujas - 800 metru garumā, kā arī posmā no tilta pār Gauju līdz skatu platformai pie Gaujas – 1,1 kilometra garumā.
Darbus visos iepriekšminētajos objektos plānots pabeigt līdz 2015. gada 10. decembrim.
Dabas aizsardzības pārvalde atvainojas par neērtībām, kas var rasties, šoruden apmeklējot objektus, kur notiek infrastruktūras izbūves darbi. Vienlaikus aicinām būt saudzīgiem pret radītiem jauninājumiem un uzlabojumiem, kā arī ievērot ierobežojumus objektu apskatei.
Infrastruktūras atjaunošanas darbi tiek veikti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta "Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās" īstenošanas gaitā. Gaujas Nacionālā parka teritorijā dabas tūrisma infrastruktūras uzlabošanu šogad veic arī SIA "Vidzemes Energoceltnieks".
Ja plānojiet apmeklēt Siguldu, lūk, interesants vienas dienas maršruts pa pilsētu un tās apkaimi.