pīlādži pīlādzis rudens septembris
Foto: Shutterstock
Sakarā ar Krišjāņa Barona ielas labiekārtošanu izskanējušas diskusijas par to, cik pareizs bijis lēmums izstādīt pīlādžu kokus pilsētvidē. Vai maz šis koks piemērots augšanai pilsētā, kādas šķirnes būtu piemērotākas un kā par augu pareizi rūpēties šādā gadījumā, ''Tavs Dārzs'' noskaidroja, konsultējoties ar stādaudzētavas ''Pīlādži'' īpašnieku un koku pazinēju Jāni Zilveru.

Lai arī daudz diskutēts par pīlādžu piemērotību pilsētvidei, speciālists skaidro, ka tos noteikti varot stādīt arī pilsētā, tikai tādā gadījumā jāizvērtē konkrētie augšanas apstākļi, izvēloties atbilstošu pīlādžu sugu.

Jau no seniem laikiem pīlādzis, kas dēvēts arī par sērmūksli, cermūksli, pīleņģi un puceni, latviešu sētās vienmēr ir stādīts, lai pasargātos no ļaunajiem spēkiem, raganām un velniem. Joprojām pīlādzis saistās ar aizsardzību, un tā nav sliktākā ideja pilsētas apzaļumošanai, it īpaši tāpēc, ka tie dekoratīvi izskatās ne tikai vasarā, bet arī ziemā ar apsnigušiem košo ogu ķekariem, ar kuriem varēs mieloties putni, kuru, kā zināms, Rīgā netrūkst.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!