Varde un čūska - 8
Foto: Vida Press

Arvien biežāk ziemas mēnešos ceļotāji no Latvijas izvēlas doties saules meklējumos uz dažādiem tāliem un eksotiskiem galamērķiem. Tikpat eksotiski kā galamērķi mēdz būt arī negadījumi, kas piemeklē ceļotājus, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" ( BTA) dati. Latvijas iedzīvotājus dienvidu valstīs sakoduši gan pērtiķi, čūskas un citi dzīvnieki, gan arī sadzēlušas medūzas, apdedzinājusi saule un piemeklējušas dažādas traumas. Tomēr absolūtais vairākums – 64 procenti – ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību gadījumu ziemas periodā saistīti ar vīrusu un infekcijas saslimšanām, liecina BTA dati.

Apmeklējot eksotiskus galamērķus un iepazīstot turienes dabu un dzīvniekus, jābūt piesardzīgiem. Tā, piemēram, pērn pērtiķi sakoduši BTA klientus gan Taizemē, gan Indonēzijā, gan Malaizijā, kā rezultātā cietušajiem sniegta medicīniskā palīdzība un vakcinācija pret trakumsērgu. Tāpat ceļotājus mēdz sakost arī citi dzīvnieki un rāpuļi, piemēram, ASV ceļotāju no Latvijas sakodis bebrs, Turcijā sievieti savainojusi ķirzaka un ir bijuši vairāki gadījumi, kad ceļotājus nācies ārstēt no čūsku kodumiem. Savukārt, atpūšoties pie ūdens subtropu klimata joslā, cilvēkiem jāuzmanās no medūzām un jūras ežiem, kas ik gadu rada traumas un smagus apdegumus vairākiem atpūtniekiem.

Ceļotāji neuzmanības dēļ mēdz gūt ne tikai traumas, bet radīt zaudējumus arī citiem, piemēram, kāds atpūtnieks Kaboverdē viesnīcas ēdnīcā netīšām uzgrūdās traukiem, kas krītot saplīsa. Negadījuma dēļ viesnīcai tika radīti zaudējumi, ko atlīdzinājis apdrošinātājs, jo klients savā ceļojuma apdrošināšanas polisē bija iekļāvis arī civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas risku, kas ceļotāju pasargā no dažādiem zaudējumiem, kas var tikt radīti citai personai vai citas personas īpašumam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!