Shutterstock, Edgars Pohevičs, Vida Press, AFP
Šogad no Rīgas tiks atklāti lidojumi uz vairākiem jauniem galamērķiem. Piedāvājam iepazīties ar turienes apskates objektiem un smelties idejas jauniem ceļojumiem.


Saulainā vasarnieku paradīze Odesa

Odesa ir Ukrainas trešā lielākā pilsēta, kas atrodas pie Melnās jūras. Vasarā to piepilda atpūtnieku smiekli, vietējo asprātības un laiskā brīvdienu gaisotne. Ne velti to mēdz dēvēt par Ukrainas vasaras galvaspilsētu. Lūk, dažas no Odesas interesantākajām un ievērojamākajām vietām!

Šarmantā piejūras pilsēta dibināta 1794. gadā un ir salīdzinoši jauna, ja ņem vērā, ka Ukrainas galvaspilsētai Kijevai ir vairāk nekā 1000 gadu, bet Ļvivai – 800. Tomēr arī Odesai ir ko piedāvāt gan vēsturiskas arhitektūras, gan Melnās jūras gardumu cienītājiem. Tieši tādēļ tur var sastapt ceļotājus no visas pasaules. Turklāt šīs pilsētas iedzīvotāji ir plaši pazīstami ar savu lielisko humora izjūtu.

Interesanti, ka Rīgā dzimušais izcilais režisors Sergejs Eizenšteins filmā "Bruņukuģis "Potjomkins"" ir padarījis slavenu vienu no Odesas arhitektūras elementiem - Potjomkina (kādreiz Rišeljē) kāpnes. Tās atrodas gleznainā vietā un no tām paveras skats uz Odesas ostu. Šīs kāpnes ir viens no pilsētas simboliem. Tās būvētas 19. gadsimtā un sastāv no 192 pakāpieniem.

Savukārt Deribasova ielas vienā malā ir pilsētas dārzs ar vientuļo krēsla pieminekli slavenajam romānam "Divpadsmit krēsli". Šī ir viena no fotografētākajām Odesas vietām un vēl viens pilsētas simbols, kas jāredz. Turklāt pastāv ticējums, ka, ja kaut ko, šeit sēžot, vēlēsies, tas piepildīsies. Bet grāmatas galvenā varoņa, dižā kombinatora Ostapa Bendera skvērs un bronzas soliņš, uz kura sēž viens no savulaik leģendārākajiem pilsētas iemītniekiem, aktieris un dziedātājs Leonīds Utjosovs, atrodas nedaudz tālāk.

Vairāk par Odesu un tās neparastajām apskates vietām lasiet šeit.

Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" 26. martā uzsāks lidojumus no Rīgas uz Odesu. Lidojumus, kas ilgs divas stundas un 30 minūtes, paredzēts veikt līdz četrām reizēm nedēļā ar "Boeing 737" un "Bombardier Q400NextGen" lidmašīnām.

Reikjavīkas mistiskais vilinājums

Foto: Sputnik/Scanpix

Islande ir zeme, kur nekad nav bijis kara. Šeit Žils Verns ir meklējis zemes centru un tieši šeit atrodoties arī elles vārti, raksta žurnāliste Vija Vāvere savā piedzīvojumu stāstā par braucienu uz Islandi.

Islandē netrūkst neparastu lietu un pārsteidzošu citādību nekā kontinentālajā Eiropā. Piemēram, mušu tur ir mazāk nekā cilvēku, bet cilvēku – tikai apmēram trīs uz kvadrātkilometru. Vēl Islandē nav varžu, čūsku, dunduru, bišu, tauriņu, odu (salas ziemeļos gan esot odiem līdzīgi knišļi, kas nekož). Tikai beidzamajos gados Reikjavīkā parādījušās dažas mušas, tās laikam esot ievazājuši kuģi, kas piestāj ostā. Diemžēl nav arī stārķu, jo bez vardēm un čūskām viņi nomirtu badā.
Savukārt vulkāna izvirdumi salā notiek biežāk nekā pērkona negaiss. Islandē cilvēki mazāk tic Dievam, vairāk – troļļiem. Pat kartēs šeit atzīmē vietas, kur dzīvo visvairāk spoku un elfu.

Reikjavīka ir mierīga, skaista, bet dārga vieta. Tā ir vistālāk uz ziemeļiem esošā kādas valsts galvaspilsēta, tāpat to dēvē arī par kontrastiem bagātāko pilsētu.

Reikjavīkas dievnama – Halgrīma baznīcas – torņa veidolā ietverts gan okeāna piekrastes bazalta kolonnu motīvs, gan sniega un ledus mirdzošais baltums. Aizejiet uz finanšu krīzes laikā uzcelto jauno pilsētas koncertzāli - moderno "Harpa".

Pēc tam dodieties uz "Perlan" restorāna skatu laukumu un izbaudiet pilnu panorāmas skatu uz iespaidīgo Reikjavīkas apkārtni. Ēkas arhitektūra ir gana interesanta un oriģināla. Tai blakus ir neliels mākslīgs geizers. Šeit arī atradīsiet Saga muzeju (maksas ieeja), grāmatu un mūzikas tirgu.

Vairāk par Reikjavīkas objektiem un to, ko dārgajā Skandināvu zemē iesākt bez maksas, lasiet šeit.

Šopavasar ungāru aviokompānija "Wizz Air" paziņoja, ka 25. jūnijā uzsāks lidojumus no Rīgas uz Reikjavīku. Tie notiks divas reizes nedēļā – trešdienās un svētdienās. Arī Latvijas aviokompānija "airBaltic" pērn uzsāka lidojumus maršrutā no Rīgas uz Reikjavīku.

Bari – saules apspīdētās Itālijas vēstures bagātības

Foto: Shutterstock

Bari ir ostas pilsēta Itālijas dienvidrietumos, Adrijas jūras krastā. Tā ir Apūlijas reģiona galvaspilsēta un Bari provinces centrs. Bari ir urbānāka nekā tās kaimiņienes Leče un Brindizi, ar zaļiem bulvāriem un aktīvu nakts dzīvi, raksta "Lonely Planet". Pilsētā ir liela universitāte, nesen atjaunota opera, kā arī daudzas citas ēkas, kas apbur un pārsteidz ar savu grandiozitāti.

Starp vecpilsētu un Adrijas jūras krastu atrodas Svētā Nikolaja bazilika– tuvākās vecpilsētas ielas pie baznīcas ir vistūristiskākās, ar neskaitāmām suvenīru bodītēm un maziem veikaliņiem. Bazilika speciāli celta kā vieta, kur glabāt svētā Nikolaja, kas daudz kur pazīstams kā Santaklauss jeb Ziemassvētku vecītis, pīšļus. Tie tagad atrodas baznīcas kriptā. Tā nu šī ir ievērojama katoļu svētceļnieku pieturvieta, bet bazilikā ir arī kapela pareizticīgo svētceļniekiem. Pastāv ticējums, ka svētā ķermenis izdala tādu kā īpašu eļļu – ja tādu vēlaties arī sev, tad mazu pudelīti šī šķidruma var iegādāties arī baznīcas veikaliņā. Pati bazilika ir majestātiski eleganta – lielisks itāļu arhitektūras piemineklis.

Interesanta ir arī Bari pils – Frederikam II uzceltā "Castello Svevo" jeb Švābu pils, kas ir iespaidīgais cietoksnis jūras krastā, un atvērta apskatei.

Foto: Shutterstock

Kā labas vietas, kur ieturēt maltīti, portāls "Italyheaven" iesaka izvēlēties kādus no pilsētas laukumiem, piemēram, "Piazza del Ferrarese" vai "Piazza Mercantile". Šajās vietās ir plaša nelielu bāru un restorānu izvēle. Turklāt šādi laukumi ir kā mazas vēstures dārgumu lādītes, jo tos parasti veido skaistākās pilsētas ēkas. Tiem, kam laika ir mazāk vai gribas lētāku un vienkāršāku maltīti, vērts izvēlēties vietas pie dzelzceļa stacijas, kur atrodami gan ātrās ēdināšanas, gan vienkāršāki restorāniņi. Jāpiebilst, ka garšīgas pastas cienītājiem Bari vispār būs īstā vieta, kurp doties, jo šis ēdiens dažādās variācijās pilsētas mazajos restorānos atrodams visur, maksā vien ap trim eiro un ir tiešām gards.

Vairāk par Bari lasiet šeit.

Šopavasar ungāru aviokompānija "Wizz Air" paziņoja, ka 25. jūnijā uzsāks lidojumus no Rīgas uz Bari. Tie notiks divas reizes nedēļā – trešdienās un svētdienās.

Malta – bruņinieku un saules sala

Kolorītā un neatkārtojamā Madride

Foto: Shutterstock

Spānijas galvaspilsētā Madridē jāļaujas tās ritmam, un pat visrūpīgāk izstrādātais brīvdienu plāns galu galā šķitīs mazsvarīgs.

Madrides trīs nozīmīgākajos muzejos – "Prado", "Reina Sofía" un "Thyssen-Bornemisza" – var pavadīt ne tikai dienas, bet veselas nedēļas. Pilsētā ir arī daudzas citas ievērības cienīgas vietas, kas nav tik plaši pazīstamas.

Karaliskā pils

Krāšņā 18. gadsimta pils celta stratēģiski nozīmīgā vietā, no tās paveras labs skats uz lauku teritorijām. Pils tiek izmantota oficiālajiem pasākumiem, tajā aplūkojamas neskaitāmas gleznas, skulptūras, gobelēni un senlietas

Retiro parks

Foto: Shutterstock

Pirmsākumos šis bija karaliskās pils dārzs, vēlāk tas pārtapa par Retiro parku, kas nu ir Madrides galvenais parks. Ezerā pie parka var doties izbraucienos ar laivām, te var baudīt kafejnīcas un apskatīt dažādas izstādes. Parks ir madridiešu iecienīta atpūtas vieta svētdienas rītos.

"Real Madrid Bernabeu" stadions

Izstaigājiet spēlētāju koridoru un izejiet izejiet laukumā, apskatiet prezidenta ložu, kā arī aplūkojiet tuvumā visus kausus. Gan lieli, gan mazi "Real Madrid" fani te jutīsies kā septītajās debesīs.
Vairāk par ceļojumu uz Spānijas galvaspilsētu lasiet šeit.

"airBaltic" no Rīgas uz Madridi lidojumus uzsāks 2017. gada 26. maijā. Paredzēts veikt lidojumus trīs reizes nedēļā ar "Boeing 737" un jauno "Bombardier CS300" lidmašīnu.

Neprātīgi bagātā un greznā Abū Dabī

Foto: AFP/Scanpix

Liepāja – īsākais lidojums no Rīgas

Ja nav laika doties tālā ceļojumā, jau 16. maijā atkal tiks atklāts vienīgais Latvijas iekšzemes lidojums uz Liepāju.

Liepāja jau izsenis dēvēta par vēju pilsētu, kas ērti iekārtojusies uz šauras smilšu strēles starp Baltijas jūru un Liepājas ezeru. Šajā vietā cilvēki dzīvo jau vairāk nekā 750 gadu. Martā Liepāja svin 392. dzimšanas dienu.

Rūpniecība, Liepājas osta, dzelzceļa pārvadājumi, lidosta ir Liepājas redzamā industriālā daļa, bet tai līdzās pastāv daudzveidīga arhitektūra un emocijām bagātas kultūras un sporta tradīcijas.

Ikvienā gadalaikā pilsēta piedāvā kādu pārsteigumu – no mūzikas festivāliem vasarā līdz pat ziemas rallijam.

Trīs kilometrus garais Jūrmalas parks ir Liepājas lepnums. To sāka veidot 19. gadsimta beigās. Parks aizņem 70 hektārus, un tas šobrīd ir viens no lielākajiem stādītajiem parkiem Latvijā, kurā apskatāmas gan vietējās, gan svešzemju kokaugu sugas.

Esot Liepājā, pilnīgi obligāts pasākums ir mola apskate. Dienvidu mola garums ir vairāk nekā 700 metri. Tā ir jauka vieta, kur vērot saulrietus un pastaigāties, kā arī atrast savu zelta zivtiņu, jo uz mola izvietots mākslinieces Ivonnas Kalitas radītais darbs "Zelta bute".

Karosta – lielākā vēsturiskā militārā teritorija Baltijā – aizņem aptuveni trešdaļu Liepājas teritorijas tās ziemeļu daļā. Tā ir daļa no Liepājas, bet reizē – pasaule pati par sevi. Karosta ir valdzinoša savā skarbumā, brīnumaina, paradoksāla un unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē un arhitektūrā. Karosta būvēta 19. un 20. gadsimta mijā kā Krievijas impērijas militārā bāze, un šodien te pilsētvidē savdabīgi savijas cariskās Krievijas militārā elegance un padomju militārisma robustums.

Karosta var patikt, var arī nepatikt, bet noteikti neatstāj vienaldzīgu. Ziemeļu forti, Karostas cietums, katedrāle – tās ir tikai dažas lietas, ko te apskatīt.

Foto: Edgars Pohevičs

Dzīve pie jūras nav iedomājama arī bez gardām zivīm gan svētku, gan ikdienas galdā. Kaltētas, apdūmotas vai viegli žāvētas mencas Kurzemes piekrastes iedzīvotāji – lībieši un kurši – uzturā lietojuši jau kopš 13. gadsimta. Esot Liepājā, noteikti vērts nobaudīt vietējo ēdienu "Liepājas menciņi" – pēc senas Dienvidkurzemes receptes podiņā pagatavoti kartupeļi, kūpināta menca un sīpoli.

Vairāk par to, ko darīt un baudīt Liepājā, lasiet šeit.

Lidojumi no Rīgas uz Liepāju notiks trīs reizes nedēļā. Biļetes pamata cena būs 15 eiro, bet biznesa klases cena – 99 eiro. Maršrutā tiks izmantota "Bombardier Q400 NextGen" lidmašīna, lidojums ilgs 40 minūtes. Pagaidām lidojumus paredzēts nodrošināt līdz oktobrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!