Zaļi lapu asni, tikko izplaukušas narcises, sīpolpuķes ar baltajām saknītēm un melno zemi – to visu var redzēt ne vien dobēs un apstādījumos, bet arī vainagā. Iegādājoties mākslīgos augus, varēsi izveidot glītu vainadziņu, kas derēt katru pavasari.
Ja pāri palikušas olu čaumalas, salīmē tās cieši vienu pie otras un iegūsti visai simbolisku Lieldienu dekorāciju.
Dažādos floristikas un mājlietu veikalos var iegādāties jau nokrāsotas un apgleznotas oliņas, tad nu tās var likt lietā arī vainaga darināšanā.
Iegādājoties mākslīgo ziedu zariņus, tos savīstot kopā, veikli vien iegūsi elegantu vainagu durvju rotāšanai.
Ja esi gatavs veltīt vairāk laika šai nodarbei, salasi prāvu kaudzīti zariņu un savīsti tos uz riņķi vainaga formā. Pēc tam pielīmē kaltētus augus vai iespraud dabas materiālus, kas nu kuram pieejami.
Iegādājoties putuplasta pamatni vainagam un raibas spalviņas, vari meistarot ko līdzīgu šai idejai. Spalviņas vējā plandos un radīs visai mājīgu noskaņu jau pie parādes durvīm.
Ne vienmēr jāaplīmē pilnībā viss vainags ar kādiem dekoriem, visai labi izskatīsies arī tikai vienā nelielā daļā salīmētiem rotājumiem.
Tāpat nav jāpārspīlē ar vainaga lielumu. Visai labi derēs arī neliels vainadziņš.
Visai vienkārši vainagu var izveidot, salīmējot vienu pie otra uz riņķi vien dažāda garuma un resnuma zariņus. Oriģinalitāti radīs vainadziņā iesēdināts putniņš, kas katram viesim liks pasmaidīt.
Tā kā mežos pilnā košumā salasāmas melleņu mētras, izmanto vainaga veidošanai tās, bet dažādībai pa vidu ieliec arī dažus pūpolu zarus, un ar to būs gana.