Kā zināms, šajā reģistrā ir apstiprināts arī mūsu Jāņu siers un tā klasiskā pagatavošanas metode. Garantēto tradicionālo īpatnību reģistrs izveidots, lai atbalstītu mazos ražotājus, aizsargājot tradicionālās receptes un gatavošanas metodes. Tā, piemēram, par īstu Jāņu sieru var saukt tikai to, kur piena sarecināšanai izmanto tikai pienskābes baktēriju ieraugu vai biezpienu.
Lai skaidrotu ārvalstu viesiem, kas ir Jāņu siers un ar ko tas mums nozīmīgs, kur to nogaršot un iemācīties pagatavot, "Lauku ceļotājs" kopā ar projekta partneri – Daugavpils Universitāti, ir izdevis brošūru latviešu un angļu valodā "Jāņu siers". Brošūra pieejama gan elektroniski, gan drukātā veidā – "Lauku ceļotāja" birojā Rīgā, Kalnciema ielā 40.
Taču kur gan vēl labāk izbaudīt Jāņu sieru, kā Jāņos! "Lauku ceļotāja" mājaslapā tapusi jauna sadaļa, kas veltīta Jāņu svinēšanai, īsumā iepazīstinot ar šo svētku tradīcijām, ticējumiem, ēdieniem. Apkopota arī informācija par Līgo pasākumiem visā Latvijā – sākot no saulgriežu rituāliem līdz ciema zaļumballēm, kā arī viesu mājām, kuras iespējams īrēt svinēšanai draugu lokā.
Līdz ar vasaru "Gardā siera ceļš" patiesībā tikai sākas. Ciemos var doties uz vairāk nekā 60 lauku saimniecībām un ražotnēm visā Latvijā, kur gatavo visdažādākās siera šķirnes, stāsta par siera tapšanu apmeklētājiem, piedāvā to nogaršot vai iegādāties. Uzziniet arī kādu veidu sierus Latvijā ražo, sekojiet zīmei "Sierzinis" un dodieties kādā no "Gardā siera ceļa" maršrutiem Latvijas novados. Vairāk informācijas "Lauku ceļotāja" mājaslapā, Sierziņa sadaļā.
Sierziņa zīme izveidota ES COSME programmes atbalstīta projekta "Tasty Cheese Tour" ietvaros.