Jāņu ugunskura valdzinājums: kā izveidot visveiksmīgāko gaismas avotu
Foto: Shutterstock
Ugunskurs ir viena no centrālajām vietām, ap kuru organizēti Jāņu dienas pasākumi – dziesmas, dejas, rotaļas un citi. Svarīgi to iekārtot ne tikai skaistu, bet arī drošu un stabilu, tāpēc vaicājām viedokli Latvijas skautu un gaidu organizācijas pārstāvim Jānim Goldšmitam par svētku ugunskura iekārtošanu, kurināšanu un drošību.

Goldšmits skaidro, ka malka jāizvēlas no pieejamajiem resursiem, taču primāri tai jābūt sausai, lai vispār degtu: "Slapja malka dūmos un varētu jaukt Jāņu svētku noskaņu. Tā rezultātā kādam visu laiku varētu būt jāpārsēžas, jo vēja virziens ne vienmēr un visu laiku ir vienāds."

"Bez attiecīgās pieredzes nevajadzētu krāmēt ugunskuru pārāk augstu," iesaka Goldšmits. "Ja šī gada ugunskurs iztur noteiktu lielumu, tad nākamajā gadā var pamēģināt krāmēt augstāk. Manuprāt, labs veids ir nevis baļķus un malku kraut stāvus, bet veidot akas vai piramīdas ugunskuru – nolikt divus baļķus, tad šķērseniski vēl divus un tā likt uz augšu arvien mazākas un mazākas pagalītes." Viņš piebilst, ka ugunskura iekšpusē jāsaliek vēl pārējās pagales.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!