Daudzdzīvokļu ēku fasādes: problēmas, kuras kavē renovāciju
Foto: DELFI
Viens no padomju laiku mantojumiem ir daudzdzīvokļu ēkas, kurās šobrīd dzīvo tūkstošiem cilvēku. Laika gaitā to ārējais izskats nav daudz mainījies, tāpēc aktuāls ir jautājums, kāpēc tas tā ir. Savā viedoklī par šo jautājumu dalās "SIA REHAU" tehniskais konsultants Atis Jumiķis, kā arī Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis.

Jumiķis uzskata, ka skats uz padomju laika daudzdzīvokļu ēkām ir atbaidošs. "Īpaši tas sakāms par to, ko katra dzīvokļa īpašnieks ir paveicis kā "individuālu renovāciju", jo par veiksmes stāstu šos gadījumus nevar nosaukt. Arī attiecībā uz tā sauktajiem "kompleksās siltumnoturības uzlabošanas pasākumiem" tā nopietni, ar ko lepoties, ir gauži maz."

"Tepat kaimiņos, Lietuvā, šajā jomā ir paveikts daudz vairāk, nemaz nerunājot par tālāk uz rietumiem veiktajām kapitālajām rekonstrukcijām, kur padomju mantojums ir modernizēts līdz nepazīšanai," stāsta Jumiķis. Viņš pauž neizpratni, kāpēc visdažādāko būru izbūve uz balkoniem un lodžijām notiek tik nesodīti, un uzskata, ka problēma nav nabadzībā, bet katra privātīpašnieka vēlmē izpausties un ieekonomēt. " Ne padomju, ne brīvvalsts laikā nevienā brīdī nav bijis "robs likumos", kas šādas neskaņotas izmaiņas fasādēs atļautu."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!