Svinību laikā varēs piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un nobaudīt Mārtiņdienas gardumus, stāsta muzeja pārstāve Harita Maniņa.
Mārtiņa diena latviešu kalendārā iezīmē arī noslēgumu labības kulšanai un gatavošanos aukstākajam gadalaikam, ko jau izsenis atzīmē dziedot, dejojot, mielojoties ar bagātīgu cienastu un maskošanos. Arī Brīvdabas muzejā Mārtiņdienas viesi varēs piedalīties maskošanās atrakcijās un doties dziesmotā masku gājienā, ko pavadīs danči, dziesmas un rotaļas ar folkloras kopu “Rija” un post-folkloras grupu “Teikas muzikanti”. Rokdarbu mīļi novērtēs iespēju piedalīties puzuru veidošanas darbnīcā kopā ar Jāni Kalniņu, savukārt Daugmales Jānis aicinās iemēģināt roku vaska sveču liešanā. Azartiskākie Mārtiņbērni varēs rāpties pēc rudens balvām umurkumura stabā un piedalīties gailīšu makarēšanā “Priedes kroga” kroga saimnieka vadībā.
Mazie svētku viesi novērtēs iespēju apskatīt raibo Mārtiņdienas gaiļu izstādi un izspēlēt senās spēles kopā ar rotaļlietu meistaru Aldoni Baldiņu, piedalīties masku darbnīcās ar Rīgas Latviešu biedrības “Sprīdīša skolu”, kā arī izdevību vizināties zirdziņa mugurā un nogaršot Mārtiņa dienas cienastu “Priedes krogā” un “Pūnītē”. Pasākumu garšīgi atbalsta “Mārtiņa Beķereja”.
Ieeja pasākumā no muzeja galvenās ieejas – Brīvdabas ielas 21. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas, bet ģimenes biļete maksā 4 eiro (1 līdz 2 pieaugušie + 1 līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam).
Ieejas maksa skolēniem ir 0,70 eiro, pilna laika studentiem un pensionāriem 1,40 eiro, bet pieaugušajiem – 2 eiro.