Glābiņš reliģijā, slēpšanās un smadzeņu vēzis: Mensona asiņainā kulta sekotāju likteņi
Foto: Vida Press
Viens no labāk zināmajiem divdesmitā gadsimta ASV kultu līderiem Čārlzs Mensons izvēlējās auglīgu laiku savas vīzijas sēšanai sekotāju galvās. Bija sešdesmito gadu izskaņa, TV ekrānos plosījās Vjetnamas karš un afroamerikāņu protesti, gaisā vēdīja dumpīga rokmūzika, zālītes dūmi un brīvā mīlestība. Miljoniem jaunu cilvēku klīda pa ASV, meklēdami progresīvu alternatīvu tam, ko viņiem gadiem borējusi skola, vecāki un pastāvošā iekārta. Saukts par "vīru, kurš nogalināja sešdesmitos", rūdītais noziedznieks un prasmīgais manipulators Mensons pulcēja ap sevi viegli ietekmējamus, problemātiskus jauniešus, kuri kaut ko meklēja. Kāds meklēja pazaudētās mājas, kāds – atzinību, bet cits – atbildes uz mūžīgajiem jautājumiem.

Mensons lieliski izprata cilvēkus. Izmantojot šo cietumā apgūto prasmi, kā arī halucinogēnās narkotikas, narcisisma un šizofrēnijas pārņemtais kulta līderis lika saviem sekotājiem ticēt, ka ir Jēzus un Sātans vienā personā. Pārdabisko spēju dēļ viņam esot lemts kļūt par lielāko rokzvaigzni vēsturē, aizēnojot pat "Bītlus", kurus Mensons ļoti cienīja, saskatīdams viņu dziesmās pareģojumus par apokaliptisku pilsoņu karu starp afroamerikāņiem un balto rasi.

Kad Mensons saprata, ka "plāns A" ir izgāzies un Losandželosas mūzikas elite nekad neuzņems savās rindās viņu, sīku noziedznieku un klaidoni, viņš ķērās pie "plāna B" – pietuvināt "Bītlu" dziesmās apstiprināto pareģojumu par rasu karu jeb "Helter Skelter", pēc kura "Mensona ģimene" varēs valdīt pār Ameriku. Lai izraisītu "Helter Skelter", Mensons lika saviem sekotājiem veikt vairākas nežēlīgas slepkavības bagātu cilvēku savrupmājās Holivudas kalnos, atstājot noziegumu vietās zīmes, kas noveltu vainu uz afroamerikāņu paramilitāro grupējumu "Melnās panteras".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!