Traumas uz kalna: kā pasargāt mazākos braucējus un ko darīt savainojumu gadījumos
Foto: Shutterstock
Kvēlākie ziemas prieku baudītāji izmanto gada pirmos mēnešus, lai dotos iekarot skaistākos slēpošanas kalnus un izbraukātu interesantākās trases. Lai gan šāda laika pavadīšana ir patiesi aizraujoša, tā ir arī traumatiska – "Gjensidige Latvija" vērš uzmanību tam, ka katrs ceturtais slēpošanas cienītājs ar iegādātu ceļojuma apdrošināšanu ārvalstīs gūst traumas vai cieš nelaimes gadījumos. Tieši tāpēc svarīgi zināt, kā šādās situācijās rīkoties un kā pasargāt savus tuviniekus.

"Statistika liecina, ka Latvijas iedzīvotāji, kuri nodarbojas ar slēpošanu, visbiežāk piedzīvo dažādus sasitumus – tie sastāda gandrīz trešdaļu no visām fiksētajām traumām. Līdzīgu daļu veido saišu, muskuļu un cīpslu traumas, tāpēc bieži vien tiek konstatēti saišu sastiepumi un plīsumi. Tāpat cieš arī locītavas," stāsta "Gjensidige Latvija" Personu apdrošināšanas produktu grupas vadītājs Kārlis Eberhards.

"Kā vienu no visbiežāk sastopamajām kļūdām ceļotāju vidū jāmin, ka cilvēki pēc traumas nevēršas uzreiz pie ārsta, bet brauc mājās un tikai tad dodas apmeklē medicīnas iestādi. Cilvēkiem ir jāatceras, ka šādus gadījumus ceļojumu polise nesedz."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!