misc - 5777
Foto: DELFI
Šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. jūnijā, kā jau katru gadu notiek amatnieku gadatirgus Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Kopš septiņdesmito gadu sākuma, četrdesmit astoņu gadu pastāvēšanas laikā gadatirgus ir kļuvis par nozīmīgu notikumu, var sacīt, pat Rīgas un Latvijas amatniecības simbolu, par īstiem svētkiem ikvienam tā dalībniekiem un apmeklētājam. Arī "Tava Māja" paviesojās gadatirgū, lai ieskatītos, kādus jaunumus un meistardarbus amatnieki ir sagādājuši šoreiz.

Pirmo reizi gadatirgus, kas tradicionāli notiek jūnija pirmajā nedēļas nogalē, savas durvis apmeklētājiem un dalībniekiem vēra 1971. gadā. Gadatirgus ir tikšanās vieta gan profesionāļiem, gan tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem un ārzemēm, kā arī vienlaikus pulcējot lielu pulku apmeklētājus – kā liecina informācija muzeja mājaslapā, pērn pasākumu apmeklējuši teju 40 tūkstoši cilvēku. Parasti tieši šeit ikviens izstāda savus labākos meistardarbus gluži kā uz skatuves.

Šogad gadatirgus ir veltīts Latvijas valsts simtgades svinībām, kā arī atzīts kā viens no Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumiem Latvijā. Paši amatnieki to sauc par saviem Dziesmu svētkiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!