Pirmdien, 4. februārī, tēlnieki katrs no viena 100x50x25 centimetriem liela un 120 kilogramiem smaga ledus bloka izveidoja individuālās ledus skulptūras, kuras līdz festivāla atklāšanai uzglabās saldētavā. Savukārt otrdien, 5. februārī, mākslinieki Pasta salā uzsāks komandu skulptūru formu veidošanu un turpinās darbu pie detaļu izstrādes līdz pat piektdienai, pastāstīja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" sabiedrisko attiecību speciālists Reinis Dāvis Reimanis.
Paralēli konkursa darbu veidošanai Jelgavā top lielformāta ledus objekti, tādi kā "Ledus vīni" ledus bārs, vairākas foto skulptūras, ledus labirints, slidkalniņš bērniem un citi objekti.
Tēlnieki piedalās konkursā, tādēļ organizatori visiem nodrošina vienlīdzīgus darba apstākļus un ledus daudzumu. Taču meistardarbu radīšanai katrs skulptors izmanto savus instrumentus, sākot ar kaltiem, skrāpjiem, frēzēm, nažiem, fēniem, gludekļiem un beidzot ar tādiem paštaisītiem instrumentiem kā, piemēram, skrūvju dēli. Tēlniekiem tiek nodrošināts augstākās kvalitātes ledus, ko iegūst mākslīgi saldējot. Salīdzinot ar dabīgo ledu, tas ir daudz dzidrāks un noturīgāks, jo tajā nav gaisa burbulīšu, kas sasilstot paātrina ledus kušanu. Dažādu ledus objektu, piemēram, bērnu slidkalniņa un labirinta būvniecībā, izmanto ledu no Jelgavas un Madonas puses ūdenskrātuvēm.