mazmājiņas, mazmājiņa, tualete
Foto: F64
No šī gada 1. janvāra stājušies spēkā Ministru kabineta noteikumi, kas paredz to, ka ciemu un pilsētu notekūdeņu kanalizācijas iekārtas, kas nav pievienotas centralizētajai kanalizācijas sistēmai, jāreģistrē īpašā datu bāzē, turklāt – tām ir noteiktas arī atsevišķas apsaimniekošanas prasības. "Tava Māja" skaidro, kā pašlaik pašvaldībām veicas ar septiķu, notekūdeņu krājtvertņu un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu reģistrēšanu, kur katrai pašvaldībai tas jāiegrāmato savā atsevišķā reģistrā, nevis vienā kopējā.

Jau ziņots, ka 2017. gada 27. jūnijā valdība atbalstīja Ministru kabineta noteikumu projektu "Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu", kuru sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Šādu noteikumu izstrādei, kā pirms diviem gadiem "Tava Māja" skaidroja VARAM aizsardzības departamenta direktori Rudīte Vesere, bija vairāki iemesli, piemēram, iedzīvotāju sūdzības un iesniegumi par vides piesārņojumu, nepieciešamība pēc vienlīdzīgas pieejas, regulējot gan centralizēto, gan decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu izmantošanu, kā arī Eiropas Komisijas pastiprinātā interese par to, kā Latvijā tiek nodrošināta decentralizētajās kanalizācijas sistēmās savākto notekūdeņu apsaimniekošana.

No šī gada 1. janvāra pašvaldības vai tās sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējs uzsāk septiķu, notekūdeņu krājtvertņu un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu reģistrāciju. Šī reģistrācija jāpabeidz līdz 2021. gada 31. decembrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!