Kad augsne dārzā ir sagatavota – laiks nodoties sējas darbiem! Tieši 8. maijā – Staņislava dienā – pēc senču ticējumiem dārzā ir jāstāda sīpoli. Kā to pareizi darīt, lūko šeit. Savukārt 9. maijā, kad ir Niklāvi jeb Ījābi, laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs vēsta, ka arī var stādīt sīpolus, kartupeļus, pupas un sēt zirņus. "Ja vēss, mākoņains, būs laba raža," raksta laika zīmju vērotājs. Šajā rakstā vari izlasīt laika vērotāja ieteikumus par labākajiem sējas laikiem šopavasar.
Dārzā turpina sēt burkānus, galda bietes, salātus, dilles, pētersīļus, kā arī redīsus. Savukārt mēneša vidū var sēt vasaras rutkus. Maija pirmajā dekādē var nodoties sīpolu, puravu dēstu un ķiploku stādīšanai. Ja laikapstākļi ir atbilstoši un salnas neuzglūn, tad mēneša izskaņā var aizvējā un saulainās vietās sēt gurķus un stādīt tomātus. Ja lecektīs ir izaudzēti dēsti, tad tos var stādīt maija vidū. Kā teikts "Dārzkopja rokasgrāmatā," pēc gurķu iestādīšanas lecekts iekšpusē gar malām 30 centimetru platumā visapkārt var stādīt salātus vai sīpolus lokiem.
Ja vēl neesi ķēries klāt sējas un stādīšanas darbiem, tad šajos "Tavs Dārzs" rakstos varēsi uzzināt vērtīgus padomus dažādu augu sēšanai un stādīšanai maijā:
- Labākie kaimiņi dobē – kādus augus vislabāk audzēt blakus;
- Sēšanas gudrības: kā pareizi sēt un audzēt gurķus;
- Tomātu selekcionāre iesaka: izturīgākās lauka tomātu šķirnes;
- Kraukšķīgi redīsi agrai ražai. Kuras šķirnes izvēlēties, kā audzēt?
- Audzētāju ieteikumi: agrākās, ražīgākās un pret slimībām izturīgās kartupeļu šķirnes;
- Lielais kartupeļu šķirņu saraksts un padomi stādīšanā;
- Padomi diļļu audzēšanā un ātrākas ražas iegūšanā;
- Kāpēc siltumnīcas dilles nav tik aromātiskas kā dārzā augušās?
- Kraukšķīgo salātu sējas laiks – kā izaudzēt brangu pirmo pavasara ražu;
- Lapu salātu konkurente rukola – kā izaudzēt brangas lapiņas;
- Sakņu dārzs: ko drīkst un ko nevajadzētu stādīt blakus?
Ja sarakstā neatrodi kādu augu, kuru var stādīt vai sēt maijā, tad pastāsti par to komentāru sadaļā vai e-pasta adresē: maja@delfi.lv.
Raksta tapšanā izmantota Ē. Pūkaines grāmata "Dārzkopja rokasgrāmata. Dārzeņi mazdārziņā" (Rīga, "Avots", 1986).