Runājot par tradicionālajiem veidiem, kā rotāt mājokli un svētku vietu, priekšplānā izvirzās meijas un kalmes. Nevieni lieli godi latviešu sētā sensenos laikos nebija iedomājami bez apkārtnes izdaiļošanas ar meijām, un gājiens tām pakaļ vienmēr bijis skaists un patīkams rituāls. Tas pats sakāms arī par došanos aromātisko kalmju meklējumos, kuras pēcāk bieži vien tiek sagrieztas mazos gabaliņos un izmētātas pa grīdu.
Kā minēts iepriekš, īpaša goda vieta tiek ierādīta lauka puķēm, kas tiek ne tikai daudzinātas dažādās dziesmās, bet arī pītas daiļavu vainagos un liktas gan greznos, gan arī vienkāršos māla traukos. Ar ziedu dekoriem droši vari rotāt arī, piemēram, pīrāgu bļodu, kūku vai siera šķīvi, taču tikpat labs variants būs no pļavā salasītā ziedu klēpja veidot krāsainas vītenes un vainadziņus.
Taču plašajā jāņuzāļu sarakstā iespējams viegli apjukt. Kuras svētkos plūkt, bet kuras atstāt pļavā ziedam, uzzini šajā rakstā.
Lai lustīgi un skaisti svētki!
Nevar aizmirst arī par četrkājainajiem līgotājiem, kurus ar īpašu ziedu rotu padarīt par pilntiesīgiem svētku dalībniekiem!