Dīķis aizaug ar niedrēm: sešas ūdensaugu tīrīšanas metodes
Foto: DELFI

Dīķis ir grezna dārza rota, bet tā kopšana arī prasa zināmas pūles - zivju ielaišana, skaistāko ūdensaugu izvēle, nemaz nerunājot par dīķa tīrīšanu, lai tas neizaugtu ar ūdenszālēm. "Tavs Dārzs" taujāja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) zivsaimniecības ekspertam Raivo Apsītim padomus dīķa tīrīšanā, tajā skaitā arī niedru pļaušanā.

"Ar dīķi ir tā kā dārzu - arī tas aizaug ar nezālēm," uzsver speciālists. Viņš ieskicē četrus veidus, kā atbrīvoties vai mazināt niedres dīķī.

Pļaušana. Kā stāsta speciālists, šis ir izplatītākais veids, kā atbrīvoties no niedrēm dīķī. "Lai efekts būtu lielāks – nopļautās niedres ir jāizvāc ārā no dīķa," min Apsītis. Viņš skaidro, ka, ja tās atstās, tās dīķī sāks pūt. "Tā ir tāda kā cīņa ar vējdzirnavām – pļauj, atkal aug," šo metodi raksturo Apsītis. Tāpat arī der pļaut vilkvālītes, jo šādi tās atkal neizsēsies. Klasiskā pļaušana norit ziemas laikā, jo tad niedrēm ir vieglāk piekļūt, bet pļaušanu var veikt arī vasarā. Kā stāsta speciālists, ziemā uz ledus var sadedzināt nopļauto zāli un niedres, jo pelni dīķim būs kā mēslojums. Var pļaut ar trimmeri, izkapti vai pat traktoru – kā nu pašiem ērtāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!