Kocēnu novada pašvaldība plāno izbūvēt skatu platformu ar norobežojošu barjeru kalna stāvākās un bīstamākās nogāzes malā, kā arī uzstādīt informatīvo stendu pie takas, kas ved no Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra uz kalna virsotni. Lai noskaidrotu, vai plānoto būvdarbu zonā atrodas apbedījumi vai citas arheoloģiskas vērtības, tiks veikta arheoloģiskā izpēte.
Vēstīts, ka projektu plānots realizēt, īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstība (ELFLA) līdzfinansētu projektu "Dabas lieguma un svētvietas "Zilaiskalns" infrastruktūras uzlabošana".
Arheoloģiskos izpētes darbus Imanta kalniņā 19. augustā uzsākuši SIA "Arheoloģiskā izpēte" arheologi, un darbus viņi plāno pabeigt līdz šī gada septembra sākumam. Izpēti paredzēts veikt trīs tranšejās līdz 1,40 metru dziļumam.
1998. gadā svētvietai "Zilaiskalns" piešķirts valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa statuss "Zilais kalns ar Upurakmeni – kulta vieta un viduslaiku kapsēta", savukārt 2006. gadā ar Kocēnu pagasta domes lēmumu kalnam tika piešķirts vietējās Svētvietas oficiāls statuss.
Svētvieta "Zilaiskalns" kļūst par arvien populārāku galamērķi gan interesentiem no Latvijas, gan ceļotājiem no ārvalstīm. Interesi par Zilokalnu veicina arī līdz šim veiktie pašvaldības ieguldījumi tā apkārtnes labiekārtošanā – 2017. gadā, īstenojot LEADER projektu "Zilākalna svētvietas teritorijas labiekārtošana", kalna virsotnē tika atjaunoti enerģētiskie apļi, savukārt 2019. gada nogalē noslēdzās kultūrvēstures un apmeklētāju centra izveide industriālā mantojuma objektā – Zilākalna ūdenstornī.
Jau paveiktais un projektā iecerētais veidos kompleksu piedāvājumu tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem, kuriem Zilaiskalns ir iemīļota pastaigu vieta visos gadalaikos. Projekta izmaksas ir 15 000 eiro, no kuriem 13 500 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums.