<a rel='cc:attributionURL' href='https://unsplash.com/@itfeelslikefilm'>Janko Ferlič</a> /  <a rel='license' href='https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/'>cc</a>
"Gulēju tur savās asinīs un fekālijās un jutos briesmīgi," kādu brīdi no savām pirmajām dzemdībām atminas Katrīna (vārds mainīts). Ārstes lamas, raustīšana aiz drēbēm no vecmātes puses un nemitīgi pārmetumi, ka viņa neprot dzemdēt, pavadīja Katrīnu visu dzemdību laiku. Pēcāk, kad sieviete jau šķetinājusi savu traumatisko dzemdību pieredzi pie terapeita, viņa secinājusi, ka tās vistiešākajā veidā bijušas vardarbīgas dzemdības. Katrīna savu stāstu uzticējusi portālam "Cālis", lai palīdzētu citām sievietēm apjaust, ka negatīvā dzemdību pieredze nav viņu vaina, kā arī aicinātu neklusēt, ja piedzīvota emocionālā vai fiziskā vardarbība dzemdību laikā.

Katrīnas dzemdību stāsts balstīts uz viņas iesniegumu, kas šī gada vasarā nodots atbildīgajām instancēm, lai izvērtētu medicīnas personāla darbību konkrētajā dzemdību iestādē. Lai pasargātu stāsta varoni, kā arī netraucētu izmeklēšanas procesam, kas joprojām notiek, šajā rakstā neminēsim ne sievietes īsto vārdu, ne medicīnas personu vārdus, kā arī dzemdību iestādi, kur sieviete dzemdējusi. Jāpiebilst, ka iesniegums par šo gadījumu nosūtīts gan Veselības inspekcijai, gan Valsts policijai, gan arī Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisijai, Datu valsts inspekcijai un konkrētajai slimnīcai, kuras Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā notikumi 2019. gada sākumā risinājās.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!