balkons, balkonpuķes, narcises, mazdārziņš
Foto: Shutterstock
Kamēr vieniem balkons ir uztaisīts par glītu atpūtas vietiņu vai minidārziņu, tikmēr citiem tie kalpo kā mantu noliktava. Ko der atcerēties, iekārtojot savu balkonu vai lodžiju, padomos rakstā dalās apsaimniekošanas uzņēmumu grupas "Civinity Latvija" dzīvojamo māju pārvaldīšanas nodaļas vadītājs Gatis Roze.

Kā atgādina uzņēmuma pārstāvis, lodžijas ir privātīpašums piederošs pie katra konkrētā dzīvokļa, tāpat arī balkoni ir noteikti kā privātīpašums, izņemot atsevišķus gadījumus, kad tie nav saistīti ar tam pieguļošo dzīvokli. Tāpat īpašniekiem ir noteikts par pienākumu atbilstoši ēkas tehniskajām prasībām uzturēt lodžijas un balkonus labā tehniskā stāvoklī. Tomēr, ir daži nosacījumi un ieteikumi tam, ko var un ko tomēr nevar darīt aprīkojot, uzlabojot un remontējot balkonu un lodžiju telpas.

Tāpat jāatceras, ka Latvijas klimatiskajos apstākļos iekārtot atvērtu balkonu vai lodžiju ar materiāliem un mēbelēm, kuras nav piemērotas ilgstošai turēšanai āra apstākļos, nebūtu prātīgi, jo vasara ilgst tikai trīs mēnešus – atlikušos deviņus mēbeles nāksies izvietot telpās, lai tās nesabojātos. Tāpēc šo āra telpu iekārtojumā izmanto mitruma, saules un citu āra apstākļu izturīgas lietas un mēbeles (bieži tās ir izgatavotas no plastmasas vai metāla), kuras, iestājoties aukstam laikam, var atstāt turpat balkonā vai lodžijā, lai gaida nākamo pavasari.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!