Iepriekš Čehijas galvaspilsētā Prāgā viesojos 2017. gada vasarā. Posmu no centrālā vecpilsētas laukuma līdz Kārļa tiltam nācās burtiski izlauzt caur tūristu pūļiem. Šķērsot tiltu, lai pār Vltavu nokļūtu Prāgas pilī, daudzo gājēju dēļ pat nemēģināju. Nedaudz citādu situāciju Prāgā novēroju šogad septembra nogalē. Lai arī Prāgas vecpilsēta un Kārļa tilts čum un mudž no tūristiem, pārvietoties tur var pavisam viegli un iepriekš populārajās tūristu vietās tagad redz arī vietējos iedzīvotājus. Pēc smagās ziemas un pavasara, kad Covid-19 pandēmijas dēļ tūrisma nozare Čehijā bija sastingusi, šovasar vienu no populārākajiem galamērķiem atkal sāka apmeklēt ārvalstu tūristi.
Čehija, kur šoziem saslimstība ar Covid-19 un slimības upuru skaits vairākkārt bija augstākais Eiropas Savienībā (ES), tikai no 21. jūnija atļāva valstī ieceļot ES valstu tūristiem. Šī vasara Čehijas tūrisma industrijai ļāva nedaudz atkopties. Septembrī Prāgā, uz kurieni no Rīgas var aizlidot gan ar “airBaltic”, gan “Ryanair” reisiem, atkal bija redzamas gan lielas amerikāņu jauniešu grupas, gan krieviski runājoši tūristi. Vecpilsētā darbojas mazie suvenīru veikaliņi un tā sauktās “tūristu lamatas” – pārcenotu saldumu bodes un “legālās marihuānas” tirgotavas. Pa Vltavu atkal braukā tūristu izklaides kuterīši, bet uz Kārļa tilta ir neskaitāmi portretu zīmētāji. Tā kā tūristu ir pamaz, šis tiešām ir īstais brīdis, kad Prāgu var izstaigāt netraucēti.
Tūristu skaita ziņā līdz pirmskrīzes līmenim Prāgā vēl ir tālu. Šogad jūlijā viesnīcu noslogojums Prāgā bija tikai 32 procenti, izdevumam “Financial Times” norāda Čehijas Viesnīcu un restorānu asociācijas vadītājs Vaclavs Stareks. Savukārt ienākumi no tūrisma pērn Prāgā kritās par 80 procentiem.