Nogriezt vai apdedzināt kāta galu? Triki griezto ziedu saglabāšanai
Foto: Shutterstock
Par pavasara tuvošanos neatlaidīgi signalizē ne tikai spilgtie saules stari, kas arvien spītīgāk laužas cauri loga rūtīm, bet arī pavasari vēstošie ziedi – tulpes, narcises un hiacintes. Neatkarīgi, vai ziedi dāvināti no tuva cilvēka, vai, skrienot garām puķu bodītei, izlēmi iepriecināt sevi pats, vēlme ziedus svaigus saglabāt pēc iespējas ilgāk ir kārdinoša. Vērtīgos padomos, kā tas izdarāms, Latvijas Televīzijas raidījumam "Revidents" skaidroja Bulduru dārzkopības vidusskolas floristikas pasniedzēja Ineta Ozoliņa-Skrūzmane.

Grieztajiem ziediem nepatīk straujas temperatūras maiņas. Jārūpējas arī par to, lai auga kātā nenonāk gaisa burbulis, kas aizsprosto ūdens ceļu līdz ziedam, skaidroja Ozoliņa-Skrūzmane. Pirmkārt, atnesot ziedus mājās, jāgādā par to, lai tie pamazām pierod pie istabas temperatūras. Ziemā tos sākumā jāpatur priekštelpā, kur aukstāks, un tikai pēc pāris stundām tos var droši turēt arī siltākā istabā.

Tautā ierasts grieztos ziedus tūlīt pēc atnešanas mājās apstrādāt, piemēram, nogriežot zieda kāta galu. Taču Ozoliņa-Skrūzmane raidījumā stāstīja, ka savā 30 gadu pieredzē darbā ar ziediem, izbaudījusi dažādas ziedu kopšanas tendences: "Vienubrīd bija tendence likt [ziedus] aukstā vannā. Jā, es to piedzīvoju padomju laikos. Ja jubilejā uzdāvināja ļoti daudz ziedu, tad bija tāda modes tendence uz nakti ielikt aukstā ūdens vannā."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!