Foto: "Zaļās jostas" arhīvs

Tuvojoties Lielajai Talkai, "Zaļās jostas" speciālisti vērš uzmanību uz korektu rīcību ar atkritumiem, lai talkas nebūtu jārīko nemaz. Ik gadu Lielās Talkas dienā no meža, ceļmalām vai vienkārši dabas zonām tiek iznesti atkritumi, kurus tur mērķtiecīgi ir aiznesuši cilvēki. Taču, visi šie atkritumi ir vienkārši utilizējami ikdienā, turklāt lielāka daļa nododama pārstrādei bez maksas. Iedzīvotājiem ir jāveicina izpratne par korektu rīcību ar pašu radītiem atkritumiem, lai saudzētu vidi un nepiesārņotu dabu.

Par loģisku un ilgtspējīgu pieeju atkritumu jautājumiem stāsta "Zaļās jostas" pārstāve Laima Kubliņa: "Ideja apvienot spēkus tīrākas vides labā ir lieliska! Tomēr mēs – cilvēki, kas ikdienā strādā gan pie tīras vides veidošanas un atkritumu apsaimniekošanas, gan arī komunicējam ar sabiedrību par pareizu atkritumu apsaimniekošanas un vides izglītības tēmu – varam droši apgalvot, ka došanās talkā, savācot svešu cilvēku bezatbildīgi izmestus atkritumus, rada tieši pretēju efektu. Tie, kas piesārņo dabu, savus paradumus no tā nemainīs – viņi tieši būs gandarīti redzot, ka kāds pēc viņiem to visu vāc. Un piesārņos atkal, darot to ar dubultu sparu. Tāpēc pareizā rīcība ir utilizēt atkritumus pareizi ikdienā – tad talkas nebūtu jārīko nemaz, talkas dienu veltot dabas baudīšanai, nevis attīrīšanai."

Skaidrojot pareizu rīcību ar talkas dienā biežāk atrastajām atkritumu vienībām, lūk, informācija, kā šos atkritumus būtu pareizi jāutilizē ikdienā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!