Militārā mantojuma tūrisms: Ieskats dažos Pierīgas apskates objektos
Foto: DELFI

Par laiku no Latvijas un Igaunijas neatkarības iegūšanas līdz tās atjaunošanai saglabājušās daudzas liecības – kauju vietas, militāras būves, vēsturiski foto, atmiņas. Liela daļa no cietokšņiem, militārā aprīkojuma vietām, bunkuriem un militārājām pilsētām saglabājusies vēl šodien. Lai ielūkotos militārā mantojuma tūrisma iespējās, "Tūrisma Gids" kopā ar "Lauku Ceļotāju" devās nelielā ekspedīcijā Pierīgas rajonā.

Pie militārā mantojuma apzināšanas "Lauku Ceļotājs" ar sadarbības partneriem Latvijā un Igaunijā strādā jau vairākus gadus sadarbības programmas projektā "Militārais mantojums". Kopumā projektā apkopotas un kartētas vairāk nekā 700 apskates vietas, kas liecina par abu valstu neatkarības iegūšanu un atjaunošanu laikā no Pirmā pasaules kara sākuma 1914. gadā līdz 1991. gadam.

Te gan jāatzīmē, ka daļa militārā mantojuma apskates objektu neatrodas muzejos vai īpaši tūristu ērtībām iekārtotās teritorijās. Militārā mantojuma tūrisms ved caur mežiem, takām, gar piekrasti un cauri purviem, sniedzot iespaidus par priekšmetu un būvju oriģinālo atrašanās vietu un funkcijām dabā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!