Noskaidrotas labākās pasaules pilsētas, kur dzīvot un strādāt digitālajiem nomadiem

Interneta ātrums, dzīvošanas izmaksas, klimats un drošība ir starp būtiskākajiem kritērijiem, kas pilsētu veido par piemērotu vietu arvien populārākajam attālinātajam darbam. Attālinātās darbinieku nolīgšanas platforma "Deel" apkopojusi digitālajiem nomadiem jeb klejotājiem draudzīgākās pilsētas. 12. vietā ierindojusies Igaunijas galvaspilsēta Tallina, kļūstot par līderi Baltijas valstīs.

Pēdējo divu gadu laikā par 112 procentiem pieaudzis digitālo nomadu skaits pasaulē, kas izmanto attālinātā darba sniegto globālās mobilitātes brīvību, liecina "Deel" dati. Digitālie nomadi jeb neatkarīgi no vietas attālināti nodarbinātie ir cilvēki, kas vismaz daļu gada dzīvo ārpus savas mītnes valsts, vienlaikus strādājot attālināti kā algoti darbinieki, vai līgumdarbinieki, vai vada savu biznesu.

"Labs speciālists globālās konkurences apstākļos var izvēlēties darba devēju no jebkuras valsts, fiziski atrodoties tur, kur jūtas vislabāk – jebkurā pasaules daļā, jebkādā vidē, kas pieļauj attālinātā darba iespēju. Cilvēkiem vairs nav jādodas labākas dzīves un darba meklējumos uz citu valsti vai, gluži pretēji, jāatsakās no dzīves savā sapņu zemē, ja karjera izveidojusies dzimtenē. Tagad ikvienam ir iespēja nodarbināt labākos ekspertus no visas pasaules neatkarīgi no tā, cik liela ir valsts, kurā darbojas uzņēmums, vai kur dzīvo potenciālais darbinieks. Tas nedrīkst būt uzņēmuma panākumus noteicošais faktors. Attālinātais darbs kļuvis par mūsu ikdienu, un viena no tā priekšrocībām ir iespēja izvēlēties, kur dzīvot – kaut vai pārcelties uz skaistu pludmali un strādāt no turienes," stāsta Līna Lāsa (Liina Laas), "Deel" paplašināšanās vadītāja Centrāleiropā un Austrumeiropā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!