Ekspertu padomi, kā aizvadīt elektrodrošus un ugunsdrošus svētkus
Foto: Shutterstock

Gada sirsnīgākajā mēnesī gribas būt siltumā, izdaiļot mājokli ar lampiņu virtenēm, gatavot našķus un iepriecināt apkārtējos. Šīm ērtībām svarīga elektrība un uguns, un, augot vajadzību sarakstam, aug arī tās patēriņš. Jo vairāk un jaudīgākas elektroierīces lietojam, jo būtiskāk pārliecināties gan par pašu elektropreču, gan arī elektroinstalācijas tehnisko stāvokli un pareizu lietojumu. Kam pievērst uzmanību? Noderīgus ieteikumus apkopojuši AS “Sadales tīkls” un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālisti.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika liecina, ka 2021. gadā bez uzraudzības atstātu degošu sveču, adventes vainagu vai egļu izraisītajos 37 ugunsgrēkos cietuši seši cilvēki. Visbiežākais ugunsnelaimju cēlonis pērn bija sveces izraisīta liesma – 26 gadījumos. Šogad, līdz 10. novembrim, reģistrēti jau 17 ar svētku atribūtiem saistīti ugunsgrēki, kuros cietuši četri cilvēki. VUGD pārstāve stāsta, ka biežākais ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir neuzmanīga rīcība, kā arī noteikumu neievērošana.

"Cilvēkiem bieži šķiet, ka ar viņiem nekas slikts nenotiks, bet mēs redzam, ka tās nelaimes tomēr notiek. Izejam no istabas, svecītes paliek degot. Pat ja tas ir tikai uz mirkli – tas nav droši. Tā, diemžēl ir mūsu klasika – atklātas liesmas atstāšana bez uzraudzības, ugunsdrošības noteikumu neievērošana (lietojot bojātas virtenes, pārkurinot krāsnis, vai tuvumā pie krāsns glabājot degtspējīgus priekšmetus)," saka Vējiņa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!