<a rel='cc:attributionURL' href='https://unsplash.com/@karishea'>Kari Shea</a> / <a rel='license' href='https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/'>cc</a>

Saskaņā ar statistikas biroja "Eurostat" datiem Latvijā gada inflācija aprīlī bija 15%, kas ir augstāks rādītājs nekā vidēji Eiropas Savienībā un Eirozonā, ietekmējot ne tikai iedzīvotāju pirktspēju, bet arī līdzekļu uzkrāšanas tempu lielāku pirkumu veikšanai. Mājokļa iegāde daudziem cilvēkiem joprojām ir viens no mūža svarīgākajiem un lielākajiem pirkumiem, tāpēc, saglabājoties dzīves dārdzībai, nekustamo īpašumu attīstītāja "Bonava Latvija" speciālisti kopā ar vairāku banku ekspertiem centās skaidrot, cik ilgs laiks pašlaik nepieciešams, lai mājsaimniecība ar diviem strādājošajiem spētu iekrāt pirmajai iemaksai dzīvokļa jaunajā projektā iegādei.

Eiropas centrālā banka (ECB) kopš pagājušā gada jūlija jau septiņas reizes pēc kārtas paaugstinājusi galveno bāzes procentu likmi, tai pašlaik sasniedzot 3,75%, tiešā veidā ietekmējot mums visiem nu jau labi zināmo starpbanku kredītu procentu likmi jeb Euribor, kas savukārt ir neatņemama hipotekāro kredītu sastāvdaļa.

ECB šādā veidā cenšas slāpēt inflāciju, kas Eirozonā un it īpaši Baltijā joprojām ir gana augsta un pretēji sākotnējām prognozēm sarūk samērā lēni, būtiski ietekmējot iedzīvotāju pirktspēju. Centrālās statistikas pārvalde ir aprēķinājusi, ka straujais inflācijas lēciens pagājušajā gadā ievērojami apsteidza vidējās darba samaksas pieaugumu, strādājošo reālajai neto algai jeb darba samaksas iegūstamajai pirktspējai samazinoties par 8,7%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!