lidmašīna ceļotājs tūrists pasažieris smaidīga sieviete
Foto: Shutterstock
Tie, kas kaut reizi lidojuši, zina, cik nepatīkama un reizēm pat sāpīga ir ausu aizkrišana. Taču labās ziņas ir, ka ausu "atkrišana" parasti ir ātra un nesāpīga. "Condé Nast Traveller" dalās mediķu ieteikumos, kas noderēs, lai novērstu diskomfortu vai pat izvairītos no tā, kad tas notiek.

Žāvājies vai runā atvērtu muti, lai aktivizētu dzirdes cauruli


Žāvāšanās vai runāšana var palīdzēt mazināt vieglu diskomfortu, ko rada ausu aizkrišana. Pat "viltota" žāvāšanās, vienkārši atdarinot plašu mutes izstiepšanu, var palīdzēt.

Veicot šīs darbības ar muti, tiek atvērts un aizvērts Eistāhija kanāls (dzirdes caurule), tādējādi izlīdzinot spiedienu no ārpuses. Ja ausis lidojuma laikā aizkrīt regulāri, ik pēc brīža šīs darbības jāatkārto.

Košļā gumiju, dzer vai sūkā konfektes, lai mainītu spiedienu rīklē


Lidojuma laikā rokas stiepiena attālumā jātur košļājamās gumijas iepakojums. Vislabāk izvēlēties piparmētru, jo tā izraisa papildu siekalu veidošanos un rīšanu, kas iet roku rokā ar to, lai novērstu ausu aizkrišanu.

Noder arī ūdens vai cita šķidruma malkošana lidmašīnas pacelšanās un nosēšanās laikā. Palīdz arī konfekšu sūkāšana. Kāpēc? Jo rīšana aktivizē muskuļus, kas atver jau pieminēto Eistāhija kanālu.

Aerosols pret aizliktu degunu

Neparasts, bet par gana efektīvu atzīts līdzeklis pret aizliktu degunu. Tas jālieto 12 vai 24 stundas pirms lidojuma un vēlreiz 30 minūtes pirms un pēc pacelšanās. Šie līdzekļi palīdz pret pietūkuma rašanos, taču jāņem vērā, ka ne visiem tas ir vienlīdz efektīvs.

Deguna aizspiešana


Vērts pamēģināt ar pirkstiem aizspiest degunu un norīt siekalas. Šī tehnika ir vienkārša un mēdz būt efektīvākā no visām.

Elpošanas triks


Reizēm var noderēt vienkāršs elpošanas triks, kas parasti tiek izmantots, lai palēninātu paātrinātu sirdsdarbību vai novērstu veģetatīvās distonijas radīto trauksmi.

Jāievelk dziļa elpa un tā jāaiztur. Jāaizspiež deguns un jāaizver mute. Tad jānoliecas (kā sēžoties uz poda) un mierīgi jāizpūš gaiss, it kā mēģinātu piepūst balonu. Šo elpošanas manevru var izmēģināt pāris reizes.

Paliec nomodā

Tie, kas sāk snaust jau pirms lidmašīnas pacelšanās gaisā, ir uzņēmīgāki pret aizkritušām ausīm, jo nedara neko no tā, lai izvairītos no nepatīkamās sajūtas rašanās. Lai nepamostos ar diskomfortu, jāpaciešas un pacelšanās laikā jāpaliek nomodā. Tas pats attiecas arī uz nolaišanos.

Izmanto ausu aizbāžņus

Ausu aizbāžņi ir ne tikai būtisks atribūts, lai labāk izgulētos neierastā vidē, bet spēj mazināt lidojuma laikā radīto diskomfortu. Ir īpaši hipoalerģiski aizbāžņi, kas palīdz regulēt spiedienu ausī un spēj kalpot kā unikāls filtrs, kas regulē gaisa spiedienu. Pamēģini!

Uzklāj siltu drānu uz ausīm


Ja ausis nav "atkritušas" pat nokļūstot galamērķi, var pamēģināt uz tām uzlikt uzsildītu drānu vai sildīšanas paliktni, ja tāds ir. Siltums palīdz "atbrīvot" ausī uzkrāto spiedienu, jo atver dzirdes cauruli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!