ReTV
Svētku gaidīšanas laikā daudzviet jau satopams Ziemassvētku vecītis vai rūķi. Jau pāris gadus Latvijā darbojas vienots Rūķu reģistrs, ar kuru var iepazīties sociālajos medijos, bet paši Latvijas rūķi ļoti labprāt satiekas, lai kur tos aicinātu. "ReTV" devās ciemos pie rūķa Čiekura, jo tieši Ventspilī meklējamas saknes idejai par Latvijas rūķu apvienošanu vienā reģistrā. Rūķis Čiekurs dzīvo Rūķu mājā, kam šogad tiek svinēti 120 gadi.

Pašā Ventspils pilsētas centrā šogad ar pacēlāja palīdzību tika veikts kāds svarīgs uzdevums – izkrāsoti un zaļās vestēs ietērpti mājas fasādes rūķi. Ēku 120 gadus vietējie iedzīvotāji sauc par "māju ar rūķiem". Šī ēka raisījusi daudzu mazo ventspilnieku fantāziju, tomēr tas, kāpēc mājai izvēlēts tieši šāds dekors, vēsture klusē. Rūķis Čiekurs, Latvijas Rūķu reģistra idejas autore Vivita Ķeizare: "Rūķīšmājas rūķiem šogad 120 gadi. Šeit uz stūra ir rūķis Driksons, bet mājas ziemeļu pusē ir rūķis Bārbelītis."

Vivita jeb rūķis Čiekurs ir viena no astoņu dzīvokļu īpašniecēm. Viņas aicinājumam ēku atvērt apskatei un īpaši izdekorēt Ziemassvētku laikā atsaukušies visi kaimiņu dzīvokļi. Tieši Vivitas dzīvoklis ar numuru septiņi iemūžināts arī rakstnieces Laimdotas Sēles grāmatā bērniem, kas devis papildus impulsu šo vietu padarīt pieejamu un apskatāmu. Ķeizare: "Šeit, nākot iekšā Rūķīšmājā, ir neliela vēsturiskā informācija, kur var izlasīt, kad tad šī nama rūķi ir piedzimuši. Šeit mēs esam apkopojuši senos dekorus, kādi vēl ir saglabājušies Rūķīšmājā."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!