Smaržu pasaulē tik daudz reibinošu aromātu, glītu pudelīšu un skanīgu nosaukumu, ka, meklējot jaunu parfīmu, nereti pircējs apjūk. Ko nu izvēlēties? Uz krāšņajiem iepakojumiem parasti norādīts, vai produkts ir "eau de toilette" vai "eau de parfum", vai varbūt vēl gluži cits. Kāda gan atšķirība? To skaidro modes žurnāls "Vogue".
"Eau de parfum" (no franču valodas tulkojumā "smaržu ūdens") jeb parfimērijas ūdens, piedāvā spēcīgas aromātu notis un parasti satur no 15 līdz 20 procentiem sākotnējās aromātiskās eļļas. Cilvēki ar jutīgu ādu bieži izvēlas šo koncentrācijas līmeni (vai arī "eau de fraiche", kam koncentrācija ir vēl zemāka un kas ir balstīts ūdens bāzē), jo tajā ir mazāk alkohola nekā "eau de toilette". Parfimērijas ūdens aromātu saglabās līdz sešām stundām, tādēļ to var lietot taupīgāk. Respektīvi, tas būs ilgnoturīgāks un ar bagātīgāku smaržu.
Savukārt "eau de toilette" aromāts jeb tualetes ūdens, ir maigāks un neuzkrītošāks. Respektīvi, "eau de toilette" ir vieglāks par "eau de parfum". Tam ir mazāka koncentrācija – no 5 līdz 15 procentiem sākotnējās aromātiskās eļļas. Arī maciņam tualetes ūdens būs draudzīgāks, jo parasti šie aromāti ir mazliet lētāki, tāpēc ideāli piemēroti ikdienas lietošanai, piemēram, darbā vai vietās, kur nevēlies, lai aromāts būtu pārāk uzkrītošs un nereibinātu jau pa gabalu. "Eau de toilette" bieži vien sastāv no svaigām bāzes notīm, piemēram, ziediem, kas labi sader ar zemāku koncentrāciju.
Jau iepriekš rakstījām, ka, lai jebkuru aromātu saglabātu pēc iespējas ilgāk, vari uzpūst to uz pulsa punktiem, proti, plaukstu locītavām, kakla un aiz ceļgaliem. ''Pulsa punkti izstaro nedaudz vairāk siltuma, tādējādi uzpūstā smarža apkārtējā vidē izdalās efektīvāk,'' skaidro Anne Serrano-Makleina, ''MCMC Fragrances'' dibinātāja. Turklāt, ja vēlies, lai smaržas pudelītē saglabātos pēc iespējas ilgāk, vislabāk tās glabāt vēsā un tumšā vietā vai vismaz guļamistabā, kurā nav pastāvīgs mitrums, jo tas smaržām nebūt nenāk par labu.