Reinis Sējāns panikas lēkmju laikā piedzīvojis apziņu, ka varētu nomirt
Foto: Patriks Pauls Briķis/DELFI

Viens no pazīstamākajiem un talantīgākajiem mūziķiem Latvijā, Reinis Sējāns, viesojoties kopā ar sievu kanāla "STV Pirmā!" sarunu raidījumā "Divi vienā" atklāja, ka daudzus gadus ir cīnījies ar veģetatīvo distoniju. Reinis stāstīja, ka tas sācies laikā, kad viņš īsti vēl nav zinājis, kas ir šī saslimšana un kādi ir tās simptomi.

Arī sieva Maija atceras, ka sākumā nav zinājusi, kā palīdzēt. "Fiziski ir vienkārši slikti. Man likās, ka ir jādara praktiskās lietas, lai sakārtotu vidi apkārt, ka tas varētu viņam palīdzēt."

"Man iekšā bija baigā disonance. Es sāku just, ka sevi par to nemīlu. Ja tu ilgstoši dzīvo tādās dzirnavās, ka katru dienu daudz laika veltī kādai lietai, kas nav tava īstā... Toreiz biju gan pilnīgā nesaprašanā, kas ar mani notiek. Sākumā pārbaudīju, vai man fiziski viss ir kārtībā. Tie bija kādi divi gadi," atminas Reinis Sējāns.

Tomēr Reinis norāda, ka tas jau tā īsti nekur nepazūd nekad, šīs panikas lēkmes esot kā termometrs kādām lietām, par kurām vēl tikai sāc nojaust: "Fiziski es jūtu tādus impulsus, ka man šim projektam vai cilvēkiem ir jāsaka nē. Man tas palīdz fokusēties uz lietām, kas ir jādara. Un netērēt savu enerģiju tur, kur nevajag, lai tikai čakarētu savu veselību."

Maija atzīst, ka par to, cik grūti bijis vīram šajās lēkmēs, tā patiešām zina tikai tagad: "Reinis mani ļoti pasaudzēja, jo viņš nestāstīja to līdz galam. Viņš tajā brīdī nestāstīja to, ko tikai tagad zinu. Es nezināju, cik ļoti slikti viņam bija tajā brīdī."

Reinis atceras, ka ir pat bijuši tādi periodi, kad viņš braucis mašīnā ar saviem radiniekiem un jutis, ka tuvojas panikas lēkme: "Tad es tā klusi visus pabrīdinu, ka tūlīt būs tā nedaudz jocīgi, bet jāturpina braukt, jādara visu kā parasti, it kā nekas nebūtu noticis. Jo tā arī ir – jo vairāk tam pievērš uzmanību, jo vairāk tā panikas lēkme attīstās."

Sabiedrisko attiecību komunikācijas projektu vadītāja Zane Zonne stāsta, ka mūziķis šo lēkmju sakarā arī piedzīvojis pilnīgi skaidru apziņu, ka varētu nomirt: "Tas ir tāds apzināts stāvoklis, kad tu guli gultā un domā – ja tam jānotiek, tad varbūt, lai tagad... Tu apzinies, ka tā būtu vieglāk."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!