Nav pareizas vai nepareizas dzīvošanas. Viesturs par sirreāliem un skarbiem ceļojumiem
Foto: Privātais arhīvs

"Šamaņa kustības transā ir iespaidīgas. Viņam bija divi radinieki, kas palīdzēja, jo viņš ik pa laikam krita. Tie viņu pieturēja, bet arī paši bija pilnīgā "pālī". Un apkārt tam visam skraida mazi bērni ar netīrām mutēm un saplēstām biksiņām. Sēžu telpā un saprotu – o, tas bija tā vērts!" par savu nesenāko piedzīvojumu Mongolijā stāsta Viesturs Saldavs, kurš ir ceļojumu, piedzīvojumu un izaicinājumu entuziasts. Pats gan viņš neskaita, cik daudz valstīs ir bijis, bet sarunā dalās savā bagātīgajā un trakulīgajā ceļojumu pieredzē!

Ceļojums uz Mongoliju

Nesenākais Viestura piedzīvojums bija Mongolijā. Tas esot bijis viens no visu laiku iespaidīgākajiem ceļojumiem, un jo īpaši sirdī iekrita ceļabiedri. "Ceļojumu veido tie, kas ir atbraukuši līdzi. Bija savākušies ļoti talantīgi dažādu profesiju cilvēki – uzņēmēji, juristi, ārsti. Ceļojums bija ne gluži fiziski, bet komforta ziņā smags. Nedz mēs, nedz vietējie gidi nebija gatavi, ka naktī mums pudelēs sasals ūdens. Bija ļoti auksti. Ļoti daudz neērtību. Bet cilvēki par to smējās – bija pozitīvi. Tas mani motivēja, tāpēc tas bija viens no labākajiem ceļojumiem," viņš stāsta.

Ne jau tikai brīnišķā daba viņu tur aizrāvusi, jo pats min, ka arī citviet pasaulē ir tādas stepes un kalni, – vieta nebija tik unikāla. "Bet doma, ka kaut kur Sibīrijas pierobežā mūžamežos ir cilvēki, kuri dzīvo indiāņu stila teltīs, sildās pie ugunskura un audzē ziemeļbriežus... Tas ir diezgan sirreāli. Tas bija pa īstam, ne kaut kāds "feiks", kas domāts tūristiem, sakot: "Atbrauciet, papaijājiet un pabarojiet ziemeļbriežus un brauciet prom." Tā viņi reāli dzīvo – ziemā mīnus 20, 30 grādos mājo teltīs, kur nav grīdas, īsti nav pat jumta. Bet viņi ģērbjas silti, kurina ugunskuru un gana savus ziemeļbriežus."

Tieši no Mongolijas viņam visvairāk atmiņā palicis šamanis. Reģionā, kur viņi bija, Sibīrijas pierobežā, dzīvojot tie "īstie" šamaņi. "Es tādu atradu, viņš nodarbojās ar buršanos un atbilžu meklēšanu. Dalībnieki varēja uzdot anonīmus jautājumus, tos iztulkoja mongoļu valodā, un šamanis iegāja transā, sazinājās ar savu "kosmosu". Visā procesā ir iesaistītas arī dažādas vielas, tāpēc skats ir iespaidīgs."

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!