Izdzīvotāji: Nataļja. Redze pazuda pēkšņi, bez ziedotāju atbalsta zāles nav pieejamas
Foto: DELFI

"Es negribēju dzīvot. Ja ne mani bērni... Morāli bija ļoti grūti, es divarpus gadus katru dienu ļoti raudāju," drūmāko laiku savā dzīvē atceras Nataļja Tretjakova. Slimības dēļ viņa zaudēja redzi vienā acī, bet pēc laika tas draudēja notikt arī ar otru aci. Viņai palīdzēja iespēja piedalīties kādu zāļu pētījumā, vienlaikus saņemot tās bez maksas. Zāles izrādījās efektīvas, Nataļja atguva spēju, kaut miglaini, ar vienu aci tomēr redzēt. Parādījās arī dzīvotgriba un iespēja strādāt. Tagad pētījums ir beidzies un zāles pieejamas tikai par maksu, tāpēc Nataļjai nepieciešami vairāk nekā 50 000 eiro gadā. Vienīgā iespēja neatgriezties situācijā, kur katra diena ir cīņa par izdzīvošanu, ir ziedotāju palīdzība.

  • Vairāk par Nataļjas slimību un iespēju viņai palīdzēt iespējams uzzināt šeit.

Veselība ir visa pamatā. Ja būs veselība, būs arī darbs, no kā izriet arī ļoti daudz citu lietu, kas vajadzīgas labai dzīvei, pārliecināta Nataļja. Viņa ir precējusies, abiem ar vīru ir trīs bērni – 21, 13 un 10 gadus veci. Viņa strādā viesnīcā – uzkopj istabiņas. Ar Nataļju tiekamies "Delfi" redakcijā. Lai arī redzes dēļ viegli tas nebija, uz tikšanos ieradās pati, izmantojot sabiedrisko transportu. Viņa ar smaidu stāsta, kā 13 gadus vecā meita pa tālruni konsultējusi, lai mamma neapmaldās un veiksmīgi sasniedz galamērķi. Par savu ģimeni Nataļja stāsta ar smaidu, un sarunas laikā nevar nepamanīt, cik ciešas ir viņas saiknes ar pašiem tuvākajiem. Nataļja arī vairākkārt uzsver, ka ģimene viņai ir pats svarīgākais.

Nataļjas stāsts ir viens no tiem, kas atklāj, cik trausla ir cilvēka veselība un kā tās sašķobīšanās ietekmē visu cilvēka pasauli – emocijas, fizisko labsajūtu, iespēju sevi uzturēt un arī tuvinieku ikdienu. Šādu stāstu Latvijā nav mazums, un, kā norāda organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta, no līdzīgām problēmām nav pasargāts neviens: "Slimību neieplāno. Slimība nešķiro un nežēlo. Slimība noved cilvēku zemākajā punktā, nevar vairs strādāt, sarūk ģimenes ienākumi, bet pieaug ikdienas izdevumi, rodas pēkšņas un lielas papildu izmaksas par izmeklējumiem un zālēm."

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!