Vīns ar gadiem kļūst tikai labāks, taču, ja tā korķī ir caurums un vīnam piekļūst gaiss, tas pārvēršas par etiķi. Baiba Sipeniece-Gavare baidās nonākt šajā simboliskajā "etiķī", tāpēc rūpīgi kontrolē savas reakcijas uz dažādām situācijām. Drošs paliek nedrošs, viņa ir pieteikusi arī meitām, lai tās, kad nepieciešams, viņu piebikstītu un piedraudētu ar ragaviņām un mežu. Arī Žannai Dubskai ir savas īpašās metodes. Viņasprāt, vissvarīgākais ir atrast iemeslu, kas liek nokļūt situācijās, kad sāc kļūt kašķīgs vai neapmierināts. Tas viss ir jāanalizē, lai ķermenis ražotu tikai pozitīvas emocijas.

Plašāka saruna atrodama raidījuma "Par to pašu" jaunākajā epizodē.

Raidījuma vadītāja Anita Sedliņa interesējas, kā var iemācīties novecot ar prieku un nekļūt par īgņām. Baiba Sipeniece-Gavare dalās ar savu noslēpumu: viņai patīk vērot, kā vecums ietekmē cilvēkus, un, kad viņa sajūt, ka kādas konkrētas reakcijas viņu biedē, viņa apņemas tās pieglabāt savā prātā un neatkārtot: "Atceries šo situāciju un, lūdzu, kontrolē to." Arī savām meitām viņa ir pieteikusi – ja viņa sāk uzvesties dīvaini, lai viņas viņu piebaksta un piedraud ar ragaviņām un mežu. Baiba neslēpj, ka viņai patiesi ir paniskas bailes saiet jau iepriekš minētajā "etiķī." Bet, kā izrādās, tieši Baibas mamma ir viņas paraugs, kā sadzīvot un pieņemt senioru gadus. Viņai tas izdodoties brīnišķīgi!

Arī Žanna Dubska zina, kā tikt galā ar novecošanas izaicinājumiem. Viņa atzīst, ka pēc 40 gadiem, tuvojoties jau 50, sākas pārmaiņas, un viņa tās uztver ar humoru. Viņa savā dzīvē šo pārmaiņu procesu dēvē par "pūķi". Pūķis ir viņas metafora jaunajam dzīves posmam – krunkainai ādai, zvīņām un pat ugunij mutē.

Raidījuma laikā Dubska atzīst, ka šobrīd sevi sajūt pavisam atšķirīgāk no tā, kā viņa jutās 30 vai 40 gados. Un viņai par to patīk runāt, ierpetim tiem, kas par šīm pārmaiņām nerunā: "Mammas un vecmāmiņas rūpējās par izdzīvošanu, un maz stāstīja par to. Tieši tāpēc es par to tagad runāju..."

Patiesi, Žanna regulāri savām sekotājām stāsta kāda ir dzīve pēc 65 gadiem. Un, ka šis vecums patiešām var būt baudpilns. "Ne jau tikai ar mazbērniem un puķudobēm," viņa uzsver. "Visu var baudīt, tikai atšķirīgi." Žanna ir pārliecināta, ka galvenā kontrole, kas viņai ir jāievēro, ir laimes un baudas hormonu produkcija. Viņa zina, kā tos saražot – ar apģērbu, ar gultasveļu, ar ēdienu, ar komunikāciju ar sievietēm, vīriešiem un jauniešiem. Un, ja kādā brīdī viņa saprot, ka ir saražojusi pārāk daudz stresa hormonu, viņa "iet un salabo sirdi."

Tāpat populārā stiliste atklāj, ka viņu nebūt vairs nav tik viegli aizskart, kā tas bija pirms diviem gadiem. Viņa mērķtiecīgi stiprina sevi un rūpējas par to, kādus hormonus viņai jāražo. Ja viņa pamostas ar depresijas, nevis laimes sajūtu, viņa meklē iemeslu. Viņai ir svarīgi saprast, kas noved pie kašķīguma un neapmierinātības, un, ja nav fizisku sāpju un īpašu iemeslu, viņa analizē un darbina savu ķermeni tā, lai tas ražotu tikai pozitīvās emocijas.

Raidījuma epizodē ne tikai ar dāmām, bet arī ar 67 gadus veco jauniešu elku, mūziķi Žoržu Siksnu runājam par 115 gadus seno Raiņa teicienu, ka "pastāvēs, kas pārvērtīsies". Diskutējam, cik daudz šajā teicienā meklējama patiesība: vai jāmainās līdzi laikam? Vai nelokāmi un stabili jāturas pie senajām tradīcijām? Un, jā, ciemos tie, kas populāri bijuši vienmēr!

Jauno epizodi klausies arī "Spotify" un "Apple" platformās!

Katru otro nedēļu raidījumā "Par TO pašu" pievēršamies kutelīgiem, tomēr ne banāliem tematiem, meklējot atbildes uz jautājumiem, kādi varētu rasties jebkura cilvēka galvā. No nopietniem un sabiedrībā aktuāliem tematiem, līdz neformālām sarunām brīvā gaisotnē par to, kas interesē visus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!