Ja lietas nav tikai lietas. Keramiķe Laima par traukiem un dzīvi ar pēcgaršu
Foto: Publicitātes attēli
Izbraukājusi tālas zemes, studējot mākslu, dzīvojusi aitu fermā, braukusi ar mopēdu uz universitāti un pāris mēnešus nodzīvojusi jurtā, līdz beidzot atgriezusies dzimtenē un sākusi darīt to, kas no sirds patīk, – radīt traukus. Tāda ir īsā atbilde uz jautājumu, kas ir Laima Grigone. Tomēr ar to vien nepietiek, lai apjaustu, cik raiba ir viņas ikdiena.

Laima pēc ģimnāzijas un paralēli arī fotogrāfu kursu pabeigšanas devās uz Lielbritāniju, lai sevi pilnveidotu un iegūtu kārotās zināšanas. Pēc nepilna gada sagatavošanas kursa mākslā un dizainā viņa atrada unikālu iespēju iegūt bakalaura grādu mūsdienu amatniecībā Falmutas Universitātē. "Šis bija lielākais pavērsiens manā dzīvē. Brīvā un radošā, bet vienlaicīgi tehnoloģiski attīstītā universitātes vide un kursa struktūra radīja nepieciešamos apstākļus, lai es no jauna varētu atklāt savu radošo pusi, lai gan pēc tradicionālās Latvijas izglītības standartiem biju pilnībā pārliecināta, ka māksla nav domāta man," par pašiem pirmsākumiem stāsta Laima.

"Dzīvoju treilerī aitu un alpaku fermā, braucu ar mopēdu uz universitāti un nedēļas nogalēs mācījos pie kirgīzu jurtu meistara. Divu gadu laikā uzbūvēju arī savu jurtu, kurā gan sanāca padzīvot tikai dažus pēdējos mēnešus. Universitātē uzņēmos ļoti ambiciozus projektus, kas tapa no visdažādākajiem materiāliem – stikla, metāla, koka, keramikas. Tas viss kopā manī radīja milzīgu pārliecību, ka varu paveikt, ko vien sirds kāro," savā raibajā ikdienā un tā laika atklāsmēs dalās Laima. Viņa teic, ka allaž bijusi visai nepārliecināta par sevi, turklāt jaunībā nekas īsti nav gājis pie sirds, tāpēc Lielbritānijas periodu viņa uzskata par "savu atplaukšanas laiku".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!