Kad laime ir prece. Ieva Stokenberga par pozitīvu sajūtu pētīšanu, radīšanu un komercializāciju
Foto: Privātais arhīvs
Teju ikviens cilvēks kaut reizi ir aizdomājies par to, kas ir laime un kur to meklēt. Šis jautājums mūs tirda jau gadiem, un mūsdienās laime savā ziņā ir jau atšifrēta. Zinātnieki zina, kā tai tuvoties un kas to rada, bet uzņēmēji nesnauž un steidz to pārvērst precē. Lai saprastu, kas tad īsti ir laime, ko nozīmē tās industrializācija, uz sarunu aicinājām pētnieci un pasniedzēju Ievu Stokenbergu.

Ievas pamata intereses un profesionālā darbība ir saistīta ar psiholoģiju. Viņa gan norāda, ka nenodarbojas ar individuālu konsultēšanu, bet viņu ļoti interesē šī tēma. "Tā laimīgi ir sagadījies, ka man ir tāda profesija, kurā man ir iespējams šo interesi apmierināt. Man ir tāds darbs – pētīt, uzzināt un dalīties ar citiem." Ieva strādā Latvijas Universitātē, veicot pētījumus, meklējot izskaidrojumus un daloties savās zināšanās ar studentiem un kolēģiem.

Par to, kas ir laimes industrializācijas fenomens, viņa stāstīs arī forumā "Līdere", kas notiks 18. maijā. Šajā rakstā ar Ievu runājām ne tikai par laimes pārvēršanu precē, bet arī par to, kas vispār ir laime, vai tā ir iedzimta un vai to var iemācīties. Tāpat Ieva piekrita pastāstīt, kur radusies viņas vēlme izzināt un kāpēc viņu saista pētījumi par laimi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!