Viņa Foto - 851
Foto: Privātais arhīvs
Someljē jeb vīnzine Agnese Gintere pati atzīst, ka strādā vīriešu pasaulē, kur nereti nācies sevi pierādīt smagāk nekā kolēģiem, tomēr nu jau viņas profesionalitāte un talants ir zināms un atzīts – pērn viņa uzvarēja Latvijas atklātajā vīnziņu čempionātā, bet Baltijā šādās sacensībās 2016. gadā iegūta trešā vieta. Diplomā gan rakstīts “Agnese Meiersone”, un Gintere ir tikko pieņemtais vīra uzvārds, kas jau tapis mīļš, bet atkal liks sevi pierādīt, jo ar šādu vārdu pat “Google” neko neatrod. Par ceļu un ceļošanu pie vīniem un zināšanām par tiem, kā arī to, cik bīstama ir šaurā robeža starp baudīšanu un atkarību...

Jāpaskaidro, ka someljē ir cilvēks, kurš restorānā atbild par vīna iepirkumiem, to pareizu pasniegšanu, zina dzērienu stāstus un labās, kā arī ne tik labās īpašības. Protams, šī profesija radusies vīnu zemē Francijā, bet nu jau kādu laiku arī Latvijā vīna cienītāju netrūkst, tāpēc arī vīnziņa amatu ir iespējams apgūt. Leģenda par vīnu vēsta, ka senos laikos sievietes savāca ogas ādas maisiņā, tās saplīsa, ierūga un sanāca vīns. Savukārt vīrietis to, visticamāk, izdzēra.

"Būtu interesants pētījums, kā un cik daudz vēsturiski sieviete drīkstēja runāt vai ko stāstīt par alkoholu. Godīgi sakot, pati ļoti ilgi sacīju, ka man labāk patīk, kā vīnziņu konkursā uz skatuves vīrietis servē – viņam ir tāda kā labāka stāja, viņš arī labāk izskatās ar to "Magnum" pudeli – atnes, muskulis sasprindzinās. Meitenei tas ir grūtāk, īpaši, ja viņa ir mazāka auguma. Tomēr tagad tas mainās un ir tendence šajā jomā skatīties arī uz meitenēm gan kokteiļu vidē, gan arī vīnu pasaulē," stāsta Agnese.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!