Kad tev mirdz acis par to, ko dari. Žaklīnas 'Erasmus+' pieredzes stāsts
Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Žaklīna Orlovska ir absolvējusi vidusskolu un šobrīd Latvijas Universitātē studē pedagoģiju. Pandēmijas laikā dzīvojusi un izglītojusies arī Šveicē. Paralēli studijām viņa jau vairākus mēnešus strādā par jaunatnes lietu speciālisti Balvu novada Bērnu un jauniešu centra Viļakas jauniešu mājā. Lai gan tikai 20 gadus veca, viņa jau paguvusi piedalīties vairākos "Erasmus+" projektos, kuru
ietvaros ne tikai apskatījusi pasauli un paplašinājusi savu redzesloku, bet arī ieguvusi vērtīgas zināšanas un pieredzi, kuru tagad vēlas nodot tālāk citiem jauniešiem, iedrošinot viņus nebaidīties izmantot "Erasmus+" mobilitātes un sadarbības iespējas.

Kad Žaklīna runā, no viņas burtiski staro degsme, jaunības maksimālisms un pozitīvisms. Par enerģisko meiteni droši var teikt – viņa atrodas īstajā vietā un no visas sirds mīl to, ko dara. Žaklīnas pirmā "Erasmus+" pieredze bija 2021. gadā, kad viņa kopā ar citiem jauniešiem devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Turciju. Tobrīd vislielākās bailes viņai bija par savām angļu valodas zināšanām, taču vēlāk izrādījās, ka satraukumam nav bijis nekāda pamata.

"Laikam jau tā pirmā pieredze vienmēr paliks atmiņā visspilgtāk. Tu aizbrauc un saproti, ka angļu valodas zināšanu līmenis patiesībā nemaz nav tik būtisks, jo ir arī daudzi citi jaunieši, kuri runā vēl sliktāk. Svarīgākais ir atvērties un mainīties pieredzes stāstiem ar citiem jauniešiem. Nav tā, ka pārspīlēti koncentrējies uz to, lai gramatiski pareizi visu pateiktu. Tā arī bija lieliska iespēja iegūt jaunus kontaktus. Turcijā iepazinām tik daudz enerģisku un iedvesmojošu cilvēku, ar kuriem joprojām kontaktējamies. Ironiski, ka tad, kad vēlāk devos uz Šveici, lidostā satiku to pašu cilvēku no Gruzijas, ar kuru kopā bijām Turcijas projektā. Beigās kopā vilcienā pa Šveici nobraucām krietnu gabalu, lai tikai parunātos par aktualitātēm un mūsu ikdienu. Šādā brīdī tu saproti, cik pasaule patiesībā ir maza. Bieži ir tā, ka kaut kur aizbrauc, sāc runāt ar sastaptajiem jauniešiem un izrādās, ka pazīstat vienus un tos pašus cilvēkus, kuri piedalījušies citos projektos," pieredzē dalās Žaklīna.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!