'Es ļoti centos pateikt, ka man ir slikti' – jauniešu sarunas ar bāriņtiesu
Foto: Shutterstock

"Es ļoti centos pateikt, ka man ir slikti". "Ja ar bērnu nerunā, neinteresējas par viņa domām, viņš zaudē sevi un jūtas kā priekšmets vai kāda īpašums". "Bija neparasti un pat patīkami, ka kādam ir svarīgi zināt, kā es jūtos". "Ir ļoti labi, ka ar mani runā kā ar adekvātu cilvēku, nevis kā ar mazuli vai psihiski neadekvātu pusaudzi..." Šie ir citāti no četru jauniešu atbildēm par to, kā viņi jutušies, kad bāriņtiesa viņus iztaujāja neērtu lēmumu pieņemšanas procesā.

Kad pirms 35 gadiem – 1989. gadā – tika pieņemta ANO Bērnu tiesību konvencija, pirmo reizi tika noformulēts termins "bērna tiesības uz viedokli", kas mūsdienās tiek lietots pārveidotā formā: "bērna tiesības uz līdzdalību", ar to saprotot informācijas apmaiņu un cieņpilni veidotu dialogu starp bērnu un pieaugušo.

Pavasarī tiek atzīmēta bāriņtiesas darbinieku diena, tāpēc aktualizējas ar bāriņtiesas darbību saistīti jautājumi, starp kuriem būtisku lomu ieņem sabiedrības viedoklis par bāriņtiesas darbinieku pienākumiem un to izpildi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!