Vai tiem, kuri krāpj savus partnerus, ir kas vienojošs? Varbūt pat tipiski vaibsti, pēc kuriem ātri vien iespējams atpazīt neuzticīgu iedabu? Un vai popkultūrā iesakņotajos stereotipos par tiem, kam patīk laist "pa kreisi", ir kaut kripatiņa patiesības?

Meklējot atbildes uz šiem un vēl strēķīti citiem jautājumiem, tiešsaistes spēļu uzņēmums "MrQ" aptaujājis divtūkstoš britu. Dalībniekiem vajadzēja aplūkot vairākus mākslīgā intelekta radītus attēlus un izvēlēties, kurš no tiem visvairāk līdzinās viņu neuzticīgajiem partneriem, vēsta "Uniladtech".

Apkopojot aptaujas dalībnieku izvēles, tika izkristalizēti vienojoši fiziskie dotumi, kuri ļāva mākslīgajam intelektam radīt potenciāli neuzticīga vīrieša un sievietes portretus.

Aptauja noskaidrojies, ka vairāk nekā puse dalībnieku (52 %) piedzīvojuši neuzticību esošajās vai iepriekšējās attiecībās – gan krāpuši paši, gan bijuši piekrāpti, gan pabijuši abās "frontēs". 41 % aptaujas dalībnieku atklāja, ka bijuši neuzticības upuri.

Runājot par visbiežāk izplatītajiem fiziskajiem parametriem, stereotipiski krāpnieki (gan sievietes, gan vīrieši) izceļas ar kalsnu miesasbūvi un caururbjošu skatienu.

Parasti tās ir personas vecumā ap 40 vai 50 gadiem – tieši šīs vecuma grupas (42-54 gadi) pārstāvjiem vērojama nosliece uz krāpšanu. Vismaz tā uzskata vairāk nekā trešdaļa "MrQ" aptaujāto britu. Vēl viena pazīme, kā atpazīt neuzticīgu vīrieti, – "pa kreisi" biežāk ejot plikpauri, aptaujā atklāja sievietes.

Kā izskatās tipiski krāpēji un krāpējas?

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem tipisks krāpnieks ir vīrietis vecumā ap 40, viņam ir pelēkzilas acis, plānas lūpas, nelieli bārdas rugāji uz vaigiem un kakla, turklāt viņš ir plikpauris (vai gandrīz bez matiem).

Savukārt tipiska neuzticīgā sieviete ir vecumā ap 50, viņai ir gari, tumši mati, brūnas acis, tumsnēja āda un dabisks grims. Viņai ir ļoti izteiksmīga zoda līnija, akurātas uzacis, neliels deguns un vidēji lielas lūpas.

Foto: MrQ publicitātes foto

Šajā aptaujā secināts, ka sievietes krāpj retāk: tikai ceturtdaļa respondenšu atzinās, ka ir krāpušas savu partneri. Vīrieši šajā ziņā ir naskāki – par savu neuzticību atklāja 34 % aptaujas dalībnieku. Interesanti, ka sievietes ir arī piedodošākas – 22 % aptaujas dalībnieču ar savu neuzticīgo partneri palika kopā vēl vismaz pāris gadus, tikai 13 % vīriešu rīkojās tāpat.

Tāpat "MrQ" aptaujā noskaidrots, ka gandrīz trešdaļa britu (29 %) vismaz reizi krāpuši savu partneri. Katrs desmitais ir bijis neuzticīgs savam partnerim, bet pats nav ticis krāpts.

39 % aptaujas dalībnieku, kas piedzīvojuši partnera neuzticību, to nav spējuši piedot un nekavējoties šķīrušies. Vien 2 % cilvēku, kas atklājuši mīļotā cilvēka neuzticību, ticējuši, ka otrs mainīsies, un galu galā iestūrējuši laulības ostā. 7 % no viņiem ir joprojām precēti.

Runājot par gadiem, vislielākā iespējamība piedzīvot neuzticību ir vecumā no 45 līdz 54 gadiem. Vairāk nekā puse aptaujāto šīs vecuma grupas pārstāvju ir piedzīvojuši krāpšanu (turklāt abās "frontēs" – gan krāpēja, gan piekrāptā lomā).

Te gan vietā atgādinājums – lai gan ir kaut kādi vienojoši fiziskie dotumi, kas bieži vien tiek asociēti ar neuzticību, jāatceras, ka ārienei nav nekādas nozīmes. Nonākot līdz krāpšanai, spēlē ieslēdzas dažādi sarežģīti faktori un diemžēl tas var notikt ar jebkuru, neatkarīgi no ārienes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!