Skarbā patiesība ir tāda, ka kaut ko apsolīt ir daudz vieglāk, nekā to arī realitātē izpildīt. Laika gaitā ļoti labi var redzēt, kurš cilvēks uzņemas atbildību par saviem vārdiem, kurš nē. Tāpēc jebkurās attiecībās – kā romantiskās, tā draudzīgās un arī profesionālās – ir svarīgi ievērot vienu galveno lietu: jāseko līdzi tam, kā cilvēks izpilda solīto.
Bieži cilvēki neaizdomājas par to, vai realitātē maz var izpildīt to, kas jau pateikts. Un kā zināms – izlietu ūdeni nesasmelt, pateiktos vārdus mutē neatlikt. Iespējams, kāds tuvam cilvēkam teicis: "Ja tev reiz būs grūti vai saslimsi, es par tevi parūpēšos!" Kad sliktākais noticis, nākas atskārt, ka nemaz tik viegli tas vis nav, norādīts "Psychology Today". Tas prasa laiku, tas prasa ieguldīšanos, sapratni un vēlmi darīt.
Citi cilvēki ne līdz galam saprot savas robežas. Viņi vēlas būt laipni, bet tikai tad, ja nav zem spiediena. Līdzko rodas atbildības sajūta, tiek saprast, ka cilvēks nemaz nespēj noorganizēties, lai to paveiktu. Citi cilvēki un viņu garastāvokļu maiņas nav izprotamas. Vienu dienu viņi var izdarīt visu, ko saka. Nākamajā jau nē.
Viens ir skaidrs – nereti solījumi tiek doti tādēļ, lai labi izskatītos otra acīs. Bet otrs, kas jāsaprot – būt kopā ar cilvēkiem, kas sastāsta pilnas ausis, bet nerīkojas, ir ļoti sarežģīti. Šādas attiecības rada stresu, bailes un trauksmi, kas būtībā ir tieši pretēji tam, ko veselīgām attiecībām vajadzētu nest.
Tāpēc, ja vēlies būt drošs par cilvēku sev blakus, rīkojies šādi:
Skaidri formulē, kā tu vēlies, lai pret tevi izturas. Un padari šo latiņu pietiekami augstu, jo cilvēki izmantos savā labā to, kā tu pats ļauj pret sevi izturēties.
Ja cilvēks nedara to, ko sola – runā, un dari to skaļi. Neļauj cilvēkam sevi pievilt, izliekoties, ka "viss jau ir kārtībā". Liec otram paskaidrot savu rīcību. Protams, vienreizēja pievilšana var gadīties ikvienam. Taču, ja ikreiz, kad kaut kas jādara, parādās pēkšņs un steidzams attaisnojums, tas vairs nav pieņemami.
Ja nedara to, ko saka, jābūt sekām. Liec arī otram sajust, cik draņķīgi jūties par to, ka viņš nepilda savus solījumus. Šādos gadījumos ar vārdiem "piedod, man ļoti žēl" nav pietiekami, ja tas gadās itin bieži.
Atceries pildīt savus solījumus. Ja esi apsolījis sev, ka citiem neļausi izmantot savu laipnību, uzticību, pacietību, tad atceries – ja jau iepriekš šādas situācijas bijušas daudz, kāda ir garantija, ka tas vairs neatkārtosies? Nosaki skaidras robežas, ar ko esi gatavs samierināties, bet kur attiecības tomēr jāpārrauj.
Atceries – nav vērts palikt kopā ar kādu, kuram nevari uzticēties. Nenovērtē par zemu savu laika, pūļu un enerģijas zudumu, kas nepieciešams, lai nemitīgi uztrauktos par kādu citu. Īpaši, ja kāds kaut ko apsolījis, galu galā nav izdarījis, un tad šis darbiņš gulstas uz taviem pleciem.