10247793_8m20KO
Foto: DELFI

Būsim godīgi, mēs bieži nevaram ciest sava partnera bijušos, pat ja nekad neesam viņus satikuši klātienē. Bijušie draugi un bijušās draudzenes var būt visjaukākie un laipnākie cilvēki pasaulē – tam nav nozīmes. Mums viņi nepatīk bez iemesla un ne tāpēc, ka fakti vai intuīcija mums saka, ka mēs varam sagaidīt no viņiem kādu netīru triku. Un, lai gan mēs šo naidu uzskatām par pašsaprotamu, izrādās, ka tam ir iemesli.

Kādi? Tipiskākos no tiem vietnē "Theeverygirl" pauž attiecību eksperti.

Kāpēc mēs ienīstam savu partneru bijušos

Ja tev nav acīmredzama iemesla ienīst sava partnera bijušo, bet tu to tomēr dari, tas var notikt trīs galveno iemeslu dēļ.

Pašpārliecības trūkums

Ja tev trūkst pašpārliecības, var šķist, ka visi šie bijušie ir ideāli. Laipni, gudri, pievilcīgi, vārdu sakot – ideāli. Tāpēc tu ne tikai sāc sevi pastāvīgi salīdzināt ar viņiem, bet arī uzskati tos par draudiem savām attiecībām un domā, kāpēc partneris izvēlējās tevi un vai viņš tevi vispār mīl.

Sāncensība

Mēģinot demonstrēt savu pārākumu pār savu partneru "ideālo" bijušo, tu vari darīt kaut ko neparastu. Un tāpēc tu viņus ienīsti vēl vairāk, jo tieši viņu dēļ tev ir nepieciešams pastāvīgi pierādīt, ka tieši tu esi īpašs. Būtībā attiecībās parādās "trešais ritenis", kuru tu vienkārši nevari izmest no galvas.

Greizsirdība

Ja tu pašreizējās attiecības neuztver kā uzticamas un drošas, sāc kļūt greizsirdīgs uz savu partneri, pārtrauc uzticēties un savā veidā translē savas jūtas pret viņa bijušajiem. Tā vietā, lai aplūkotu situāciju objektīvi, analizētu, kas tieši izraisa greizsirdību, un runātu ar savu partneri, tu visās problēmās vaino citus cilvēkus. Un tāpēc tu šos bijušos sāc ienīst vēl vairāk.

Kā tikt galā ar šīm naida sajūtām

Viens no galvenajiem pienākumiem attiecībās ir veidot sava veida "tiltiņu" starp savu bijušo un pašreizējo partneri. Lai to izdarītu, ir svarīgi pēc iespējas godīgāk un atklāti runāt par pagātnes attiecībām. Jo mazāk zinām par cilvēku, jo vairāk izdomājam un paspilgtinām, zīmējot viņa tēlu savā iztēlē. Un versija, ko mēs paši izdomājam vai mūsu partneris mūsu vietā, var būt pelnījusi naidu.

Lai saprastu savas domas un emocijas un saprastu, cik pamatoti ir tavi priekšstati par partnera bijušo, uzdod sev dažus jautājumus:

  • Kas tieši liek tev uztraukties?

  • Vai tavi pārdzīvojumi ir racionāli?

  • Kas ir problēmas sakne?

  • Cik ļoti bijušā tēls atbilst realitātei un vai tu to nekropļo uz slikto pusi?

Runā ar mīļoto par savām emocijām un to, kas tās izraisa. Ja viņš pats pielej eļļu ugunij, pastāvīgi salīdzinot tevi ar savām bijušajām vai atminoties pagātnes attiecības, nosaki robežas.

Foto: Shutterstock

Tos var pamatot, piemēram, ar šādiem apgalvojumiem:

  • "Es nevēlos, lai tu salīdzinātu mani ar savu bijušo draugu/draudzeni."

  • "Es jūtos neērti, kad dalies atmiņās par pagātnes attiecībām."

  • "Es labāk neiešu tur, kur ir tavs bijušais draugs/draudzene."

Ja problēma ir tavs pašapziņas trūkums vai konkurences sajūta, atceries, ka citu cilvēku kritizēšana un mēģinājums "izrādīt sevi" uz viņu rēķina ir neveselīga aizsardzības reakcija. Labāk ir koncentrēties uz savu iekšējo pasauli, nodarboties ar savu pašvērtības celšanu. Tu vari arī konsultēties ar psihologu, lai atrastu līdzsvaru un justos droši savās attiecībās.

Ienīst sava partnera bijušo bez jebkāda pamatota iemesla ir neproduktīvi un kaitīgi. Un ne tikai attiecībām, bet arī garīgajai veselībai. Tu nevari spriest par svešiniekiem tikai viņu "bijušā" statusa vai tava partnera neglaimojošo vārdu dēļ. Naids nekad nenoved ne pie kā laba, it īpaši, ja tā pamatā ir šaubas par sevi, konkurence vai greizsirdība. Un šai destruktīvajai sajūtai noteikti nav vērts tērēt savu enerģiju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!