Foto: Marja Flick-Buijs
Kad divi cilvēki savas attiecības nostiprina laulības saitēm, ikviens no viņiem cer, ka šī savienība ir uz mūžu, laulātie būs kopā gan priekos, gan bēdās un nekas nespēs aptumšot viņu laimi. Tomēr šodien papildus šīm cerībām cilvēki vēlas iegūt sev arī zināmas stabilitātes un drošības garantijas un nereti vēršas pie jurista ar lūgumu sastādīt laulības līgumu.

Interesējoties par šo tēmu, nācies saskarties ar viedokļiem, ka laulības līgumi ir tikai turīgo ļaužu nepieciešamība un vidusmēra ļaudīm tas ir tikai kā neuzticēšanās simbols, tādējādi normālās attiecībās nav nepieciešams. Vai tas tā ir, kādas ir šādu dokumentu sastādīšanas tendences, kā arī tā stiprās un vājās puses centos noskaidrot sarunā ar praktizējošu juristi Kristīni Neimani.

Likums skaidro, ka laulības līgums sakārto un regulē laulāto mantiskās attiecības un tā noslēgšanai ir paredzētas visai stingras likuma prasības. Proti, tam jābūt apstiprinātam ar notariālu aktu, reģistrētam LR Uzņēmumu reģistra Laulāto attiecību reģistrā, publiskotam "Latvijas Vēstnesī", kā arī Zemesgrāmatu nodalījumā jābūt izdarītām attiecīgām atzīmēm. Īpaši izceļams tas, ka laulības līgums parakstāms abām pusēm personīgi un šāda līguma parakstīšanai pilnvarojums nav pieļaujams.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!