miltinja
Zinātnieki konstatējuši, ka šo atšķirību pamatā ir neironi. Turklāt atklāts, ka sievietēm ir spilgtākas un spēcīgākas atmiņas par emocionāliem notikumiem nekā vīriešiem. Salīdzinājumā - sievietes var ātrāk atsaukt atmiņā vairāk notikumu. Viņu atmiņas ir bagātākas un dzīvākas. Stresa situācijā šīs atmiņas 'pārpludina' sievieti.

Ir fizioloģisks izskaidrojums tam, ka sievietes spēj atcerēties nevērīgu izturēšanos, pāridarījumus un strīdus pagātnē. Smadzeņu mandeļkodolam ir būtiska nozīme emocionālajā reakcijā un atmiņā. Agrāk uzskatīja, ka mandeļkodoli ir visvairāk saistīti ar bailēm un citām negatīvām
emocijām. Pēdējā laika pētījumi pierādījuši, ka mandeļkodoli reaģē gan uz patīkamiem, gan nepatīkamiem kairinājumiem. Neironu saistība ar pārējo smadzeņu daļu nodrošina ātru reakciju uz maņu kairinājumiem un ietekmē kā psiholoģisku reakciju, tā izturēšanos.

Sievietēm emocionālā atmiņa veidojas kreisajā mandeļkodolā, bet vīriešiem - labajā. Sievietēm emocionālā reakcijā iesaistītās smadzeņu zonas saskan ar tām, kas iekodē pieredzes atmiņas. Vīriešiem šis process norit atšķirīgā smadzeņu puslodes zonā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!