shutterstock_48595342
Foto: Shutterstock
Vīrs vienmēr pārmet, ka mājās ir nekārtība. It kā pa jokam, tomēr jūtams, ka viņš grib, lai viss ir nolikts tais vietās, kur viņš vēlas. Jo kļūst vecāks, jo pedantiskāks. Parasti atjokoju, bet arvien biežāk gribas atkliegt.

Komentē Līga Ruperte, psihoterapeite



Kā jādala autoritāte ģimenē

Vērtības, ieskaitot pārliecību par to, kam ģimenē jākontrolē pārējie, ietekmē kultūra, vide, sabiedrība, ģimenes tradīcijas un pašu ieskati. Tas, kas vienam šķiet labs, otram var likties pavisam nepieņemams. Nezinot neko vairāk par jūsu ģimeni, varu runāt tikai no sava viedokļa. Izklausās, ka varbūt vīra kontroli pieņēmāt kādu laiku, neizsakot savas domas. Varbūt vīrs ar laiku kļuva kontrolējošāks, varbūt jums apnika justies pakļautai. Kā, jūsuprāt, būtu jādala autoritāte ģimenē? Kam jābūt atbildīgam par to, kādās sfērās vislabāk sadarboties?

Tā vietā, lai atkliegtu pretī, varbūt vairāk palīdzētu, ja vīram mierīgi pateiktu, kā jūtaties, kas jūs satrauc, sāpina vai sadusmo un ko vēlētos citādāk.

Piemēram: "Mani sāpina un dusmo tas, ka, šķiet, tu par visu gribi būt noteicējs. Es gribētu mūsu attiecības pavērst demokrātiskākā virzienā, abiem uzņemties atbildību. Kā tu jūties, kad es to saku? Vai mēs varētu to pārrunāt?"

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!