Delfi Sievietēm bildes - 2141
Foto: stock.xchng
Ārsti imunologi ir pārliecināti, ka fizisks maigums, pieskārieni, glāsti, skūpsti iedarbojas līdzīgi zālēm un spēj pasargāt no daudzām kaitēm, jo mūsu "vadības centrs" - smadzenes nepaliek vienaldzīgas pret jebkuru maiguma izpausmi. Tāpat ir izpētīts, ja cilvēks "neskopojas" un ikdienā dāvā savam mīļotajam/-tajai glāstus, skūpstus, tad viņš dzīvo veselīgāk, ilgāk un laimīgāk. Protams, ka viss iepriekš teiktais attiecas arī uz seksu.
Viens no pamatinstinktiem ir reproduktīvais instinkts, kura realizācija iespējama sievietes un vīrieša mijiedarbībā. Reprodukcija ir tieši saistīta ar fizisko ķermeni un attiecīgi šī procesa kvalitāte ir atkarīga no fiziskā ķermeņa veselības. Bet interesanti, cik būtiski veselība ir atkarīga no sievietes un vīrieša mijiedarbības.

Dažādos laikos un reliģijās divu cilvēku attiecības tiek traktētas līdzīgi un tomēr atšķirīgi, protams, atbilstoši tā laika valsts iekārtai, saprašanai un gudrībai. Indijā, Nepālā, Tibetā, Ķīnā un Japānā sieviešu un vīriešu attiecības, tai skaitā seksuālās, tika interpretētas kā mākslas veids un arī kā viena no zinātnēm. Neviena Austrumu mācība netiek uzskatīta par pabeigtu bez seksa principu zināšanām, jo tā ir visas esības pamatā. Austrumu metafizikas tradīcijās tiek apgūta seksuālās enerģijas darbība transcendentālās vienotības izzināšanai. Ēģiptes maģiskos traktātos var atrast ezotērisko seksa mācību. Pastāv mistiski jūdu, grieķu un arābu apokrifi par šo tēmu. Viduslaiku Eiropas alķīmija turpināja šīs tradīcijas romantiskā un mistiskā dzejā. Tiek uzskatīts, ka rietumu zinības par seksa augstāko būtību un izpausmi smeltas no Austrumu gudrībām.

Divas lielākās dzimumattiecību tradīcijas- Ķīnas Pao mācības neatņemamā sastāvdaļa un Indijas tantrisms attīstījās praktiski vienā laikā, jau vairākus gadsimtus pirms Kristus dzimšanas. Tantrisms uzskata, ka cilvēka ķermenis ir dvēseles templis, kurā no apakšas uz augšu plūst trīs galvenās upes- enerģijas straumes. Šo ceļu sākums atrodas cilvēka seksuālā centrā. Austrumu medicīna uzskata, ka cilvēka veselība ir atkarīga no pareizas paša cilvēka enerģijas cirkulācijas. Ja tiek bloķēti enerģētiskie ceļi vai enerģija virzās nepareizi, cilvēks sāk slimot. Harmonisku enerģijas cirkulāciju var panākt pareizi piekopjot dzimumattiecības. Gan Daosu, gan tantristu teksti dod konkrētus norādījumus:

  • Nepieciešama partneru savstarpēja ne tikai seksuālā, bet garīgā saskaņa.
  • Seksuālās attiecības iespējamas tikai ar abu partneru vēlmi un piekrišanu.
  • Skaidrs prāts - kategoriski nedrīkst nodarboties ar seksu alkohola reibumā vai narkotiku iespaidā.
  • Attiecības nedrīkst būt sasteigtas.
  • Seksuālajām attiecībām jābūt piemērotai videi un telpai.
  • Attiecību laikā optimāli mācēt regulēt savas enerģijas cirkulāciju.
Austrumos uzskata, ka ar pareizām seksuālām attiecībām var ārstēt slimības - izmantojot dažādas pozas un ritmus. Atgriežoties pie mūsdienu speciālistu pētījumiem, lasot un analizējot dažādu dakteru atziņas, var secināt, ka sekss ir ne tikai bauda, fizioloģiska vajadzība un pierādījums mīlestībai, bet arī unikāls pašdziedināšanās brīnumlīdzeklis. Dažas atziņas, ko mūsu labā dara veselīgs sekss starp diviem mīlošiem cilvēkiem:

  • Sekss uzlabo miegu un parasti uz cilvēka organismu iedarbojas nomierinoši.
  • Tas nomierina sāpes. Seksuālā bauda palielina izturību pret sāpēm. Seksa anestizējošā iedarbība īpaši izpaužas orgasma laikā, jo tad līdz pat 70% sāpju sajūtu organisms vispār neuztver.
  • Sekss ir īpatnēja masāža. Divu ķermeņu saskare un ādas glāstīšana rada muskuļu atslābināšanos.
  • Seksuālās uzbudinātības stāvoklis veicina asinsrites uzlabošanos visā ķermenī.
  • Sekss uzlabo garastāvokli. Pēcbaudas eiforiju izraisa serotīna un dopamīna iedarbība. Šīs divas vielas dod stimulu smadzeņu darbībai, vienlaikus izraisot viegluma sajūtu.
  • Sekss ir stresa pozitīvs paveids, kura laikā asinīs strauji pieaug adrenalīna līmenis. Savukārt, kortizons, kas izdalās vienlaikus palīdz cīnīties ar pašu stresu-tā negatīvajās izpausmēs- zūd nemiera sajūta, rodas dvēseles līdzsvars.
  • Biežu vai ilgu mīlas rotaļu laikā tiek trenēta un stiprināta vēdera muskulatūra.
  • Seksa laikā paātrinās elpošana, aktivizējas vielmaiņa, organisms piesātinās ar skābekli- rezultātā asinis tiek reģenerētas kā aktīvu sporta nodarbību laikā.
  • Siekalas, ar kurām partneri apmainās skūpstoties, uzlabo vielmaiņu un nostiprina imūnsistēmu.
  • Seksuālā uzbudinājuma laikā pulss var paātrināties 1,5- 2 reizes- tas ir labs treniņš sirdij un asinsvadu sistēmai.
  • Seksuālā bauda palielina estrogēnu sekrēciju, uzlabojot arī ādas vielmaiņu, padarot to maigu un gludu.
Austrumu un rietumu tradīcijas nav pretrunā viena otrai, jo galvenais nosacījumus ir divu mīlošu cilvēku jūtas, un tad tālākais ir cieņas vienam pret otru jautājums, no kā arī izriet visas pārējās attiecības, tai skaitā veselīgas seksuālās attiecības. Un tālāk likumsakarīgi, ka tāda ir veselīga sievietes un vīrieša savstarpējo attiecību mijiedarbība, kurā neveselībai nav vietas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!