Feromoni: ceļš uz vīrieša sirdiVēsturisko dokumentu privātajā kolekcijā, kas piederēja nelaiķim austriešu juristam Albīnam Šramam, glabājas vēstule, kurā franču karavadonis Bonaparts Napoleons raksta savai mīļotajai Žozefīnei: "...atgriežos Parīzē, ... nemazgājies".
Kur gan glabājas atslēga uz vīrieša sirdi? 1942.gadā nākamais Nobela laureāts, šveiciešu ķīmiķis Vladimirs Prelogs atklāj androstenonu - vielu, kas izstrādājas vīrieša organismā, lai pievērstu sev sieviešu uzmanību.
Feromonu atklāšana apstiprina, ka mīlestība rodas tiešā nozīmē no "pirmās smaržas". Feromoni - tās ir lidojošas vielas, kas pastiprina seksuālo tieksmi kā vīriešiem, tā sievietēm. Feromonus izstrādā apokrīnie sviedru dziedzeri. Cilvēka degunā ir speciāls kanāls feromonu uztveršanai - vomeronazālais orgāns. Tas ar nervu galiem savienojas nevis ar galvas smadzeņu garozu, bet zemgarozas daļu. Tāpēc mēs neapzināmies, ko šis orgāns sajūt kā smaržu. Bet zemgaroza aktivizējas atbilstošā veidā, t.i., simpātiju noteikšanas process notiek zemapziņas līmenī, bez smadzeņu iejaukšanās.
Bieži vien cilvēks nevar saprast, kāpēc patīk kāds no pretējā dzimuma pārstāvjiem, bet nepatīk cits.
Feromoni: darbības principsKaut gan feromonus zinātnieki atklāja tikai 19.gadsimtā, šo fermentu darbība bija zināma jau slāvu burvēm 9.gadsimtā. Lai pieburtu vīrieti sievietei un otrādi, viņas neredzot deva paostīt "upurim" pieprasītāja veļu. Tādā veidā līdz upura vomeronazālajam orgānam nonāca maksimāls daudzums feromonu.
Seksologi apgalvo - ja vīrietim feromoni izdalās kopā ar sviedriem, tad sievietei viss ir otrādi. Īpaši feromoni sievietei izdalās sieviešu cikla 14. dienā. Tieši šajā periodā ir vislielākās iespējas ieņemt bērnu - notiek ovulācija. 1-2 dienas pirms ovulācijas un 1-2 dienas pēc ovulācijas sievietei izstrādājas liels daudzums feromonu. Daba tā ir izdomājusi, lai piesaistītu vīriešus, ieņemtu bērnu, bet rezultātā dzemdētu veselīgu bērniņu. Tātad vīrieti vairāk piesaista nevis sievietes pievilcīgās ķermeņa formas, bet stāvoklis, kādā atrodas viņas organisms.
Zinātnieki apgalvo, ka sievieti ietekmē ne tikai vīriešu feromoni, bet arī sieviešu, tikai uzbudinājuma vietā tie izraisa konkurences stāvokli. Sievietes neapzināti cīnās par vīriešu uzmanību. Ja šajā laikā kādai no sievietēm norit ovulācijas process un, atbilstoši, notiek pats lielākais feromonu izdalīšanās process, tad citas sievietes organisms arī sāk paātrināt šo fermentu izstrādi. Sieviešu kolektīvā menstruālie cikli mēdz sinhronizēties. Ja vairākas sievietes mīl vienu vīrieti, tad arī viņām sinhronizējas cikls.
Vīriešiem feromonu izmešana notiek stresa situācijās. Viņu organisms it kā cenšas nodemonstrēt, ka viņš ir pats labākais - tādā veidā ietekmē konkurentus. Ja vīrietis lieto tualetes ūdeni ar feromoniem, tad apkārtējās sievietes viņu uztvers kā "augstākās hierarhijas tēviņu".
Feromoni: interesanti fakti - Sinklēra institūta amerikāņu seksologi eksperimenta ceļā noteikuši - jo veselīgāks vīrietis, jo spēcīgāk viņa smarža pievelk sievietes. Pievilcīga vīrieša feromonus nav iespējams apslāpēt pat ar smaržām.
- feromonu atklāšana un izpēte, to ietekme uz cilvēkiem radīja īstu revolūciju parfimērijā.
- Ja par seksuālo pievilcību atbild vielas, kuras izstrādā cilvēka ķermenis, tad parastas smaržas ar parastu aromātu nevienam nav vajadzīgas.
- Tad 20. gadsimta vidū parfimērijas ražotāji sāka pievienot smaržām dzīvnieku izcelsmes feromonus, bet ar molekulāru sastāvu, maksimāli pietuvinātu cilvēkam (meža kaķa, bebra, kašalota).
- 1986. gadā amerikāņu biologam U.Kutlerdam izdevās atdalīt feromonu no sievietes sviedriem, šī tehnoloģija vēl līdz šim ir noslēpums. Pirmās smaržas ar sieviešu feromonu bija "Afinaferomons 1013"
- No tā brīža smaržas ar feromoniem - vienas no dārgākajām pasaulē, taču turpina ieņemt pirmās vietas pārdošanas reitingā.
Feromoni: seksuālais parfīmsPatiesībā ir ļoti daudz pozitīvu atsauksmju pēc smaržu ar feromoniem lietošanas. Kādam atrisinājās problēmsituācijas ģimenē, citiem izmainījās uz labo pusi attiecības ar mīļoto cilvēku, trešie piesaistīja vienaldzīgu cilvēku uzmanību. Smaržas ar feromoniem saglabājas no 6 līdz 8 stundām. Lai šīs smaržas darbotos maksimāli efektīvi, tās vajag klāt īpašā veidā - vietās, kur asinsvadi atrodas tuvāk ādai. Tur ķermeņa temperatūra ir augstāka, tātad feromoni izgaros un izplatīsies ap cilvēku.
Franči apgalvo, ka labāk smaržas klāt uz pulsējošām vietām - plaukstas pamatnes, kakla, elkoņu locītavas iekšpusē, aiz auss ļipiņas, vaigu kaula augšējā daļā.
Parfimērijas ražotāji iesaka - lai maksimāli pastiprinātu pašu feromonu darbību, vajag nēsāt dabīga auduma drēbes (atšķirībā no sintētiskās, tā caurlaiž feromona molekulas) un vairāk skūpstīties.
Skūpsti - pats labākais veids kā pietuvoties jūsu mīļotā vomeronazālajam orgānam. Pat draudzīgs skūpsts pastiprina feromonu apmaiņu simtiem reižu.
Bez tam, ja jūs patiešām gribat atrast savu īsto mīlestību, tad atsakieties no dezodorantiem un samierinieties ar savu sviedru smaržu. Dzīvniekiem pārošanās process notiek pateicoties feromoniem. Lauvene atrod tēviņu desmitiem kilometru attālumā un, lai savienotos ar pašu veselīgāko lauvu, viņa pārvar šo attālumu. 2007. gadā krievu akadēmiķis Nikolajs Mjasojedovs dalījās pieredzē. Žurkai izņēma vomeronazālo orgānu - rezultāti pārsteidza zinātniekus, dzīvniekam vispār neizdalījās sviedri. Zinātnieki pierāda, ka atšķirībā no dzīvniekiem cilvēki tik izteikti nereaģē uz feromoniem, vairāk kontrolē sevi.
Ja jūs šaubāties vai jūsu vīrietis ir uzticīgs, pasmaržojiet viņu. Tieši pateicoties feromoniem sieviete intuitīvi nojauš par vīra neuzticību, jo viņa mīļākās feromoni var saglabāties uz vīrieša ķermeņa, īpaši matos, 24 stundas. Viņš pats to nemaz neapzinās. Sieviete intuitīvi sajūt svešus feromonus, jo izjūt riebumu pret šo smaržu.
Psihologi apgalvo - jautājumos par pāru uzticību paļauties tikai uz degunu nevajadzētu!