strīds laulība šlipse
Foto: PantherMedia/Scanpix
Zinātnieki ir secinājuši, ka pusstundu ilgs strīds ar mīļoto var samazināt organisma reģenerācijas spējas vismaz par vienu dienu. Pāros, kuros patstāvīgi tiek novērotas naidīgas attiecības, laiks sadziedēt brūces dubultojas.

Lielākā daļa speciālistu ģimenes jautājumos uzskata, ka ģimenes strīdi kļūst par neatņemamu sastāvdaļu viņu dzīvē. Psihologi uzskata, ka emocionālā spriedze, kas rodas ģimenē, izlādējas ģimenes strīdos. Čarlzs Darvins ir teicis - ja cilvēks ir ļoti noguris, tad viņš visādos veidos centīsies atrasts iemeslu, kā sadusmot otru, bet pats no tā atdzīvosies. Daudzi uzskata, ka strīdi vajadzīgi, lai stiprinātu ģimeni.

No vienas puses strīdi izjauc ģimeni, traucē nonākt pie kopīgas sapratnes, no otras puses - strīdi it kā palīdz saglabāt veselību un nostiprina laulāto mīlestību. " Ģimenes strīdi -remonts vīstošajā ģimenes mīlestībā" Tieši vīstošai, zudušai mīlai. Viens, divi strīdu gadījumi var uzlabot jaunlaulāto attiecības, satuvināt viņus. Bet, ja strīdi turpinās ilgi, ģimene riskē izirt pa šuvēm. Tāpēc galvenais ģimenes dzīvē - nepieļaut, lai dusmas pāraugtu strīdos, bet strīdi jau naidā. Visiem ir saprotams, ka nedrīkst kliegt uz sievu, vai uz vīru. Nevienam nav šaubu, par to, ka saskarsmē ar tuviniekiem nav vietas nepiedienīgiem vārdiem, izsaucot sāpes, aizvainojumu, dusmas. Tai pašā laikā mēs esam spējīgi dod tādu triecienu ar vārdiem, ko pat paši no sevis negaidījām. Ir izteicieni, kas nav tik aizvainojoši, vienalga, ja tos bieži pielieto, ir spējīgi saniknot ne mazāk kā rupjības vai kliegšana ja tie pateikti pat mierīgā tonī. Ja jūsu ģimenē strīdi ir jau sākušies katru dienu, var būt pamēģiniet mierīgi tikt galā ar sekām un noskaidrot, kāpēc tieši vārdi un aizrādījumi jūs aizvaino un ir nevietā.

Apzinātu kairinājumu novērst nemaz nav grūti. Ierastie iemesli, kuru dēļ rodas strīdi ģimenē parasti ir:

  • Cīņa par līdera pozīciju - visbiežāk jaunās ģimenēs, kur laulātie ir vienaudži;
  • Vēlme laulāto "pielāgot" sev - jau sākotnēji ir nepareiza rīcība, vai nu tu cilvēku pieņem tādu, kāds viņš ir, vai arī vispār precēties nebija jēgas;
  • Seksuālo temperamentu nesaderība - īpaši aktuāli no 20 līdz 30 gadiem;
  • Alkohols un nauda - izplatītākie šķiršanās iemesli, jo šīs ir visgrūtāk novēršamās problēmas;
  • Greizsirdība, dažādi uzskati par bērnu audzināšanu.

Ja strīds tomēr ir sācies, nedrīkst:

  • Pazemot, apvainot laulāto, aizskart viņa galvenos "sāpju punktus" - tu nekad nespēsi normālu naudu nopelnīt!
  • Nepieļaujami ir salīdzināt savu laulāto ar citiem - manam draugam mājās viss ir kārtībā, viņa sieva lieliski gatavo ēst...bet tu...nevīžīga un nesavākusies!
  • Nedrīkst kritizēt laulātā vecākus - tava māte mums mūžīgi bojā brīvdienas!
  • Tāpat nedrīkst savus konfliktus ar laulāto pārnest uz bērniem - tu esi tikpat slinks kā tavs tētuks!
  • Nav jēgas izskaidrot attiecības ar dzērušu laulāto - viņš ir neadekvāts savā uzvedībā.
  • Nav vēlams nogludināt konfliktu gultā - tas var novest pie seksuālas disharmonijas - psihologi to raksturo kā problēmas pārnešanu no vertikāla stāvokļa uz horizontālu.
  • Kategoriski aizliegta ir roku palaišana - fiziskā vardarbība ģimenē ir nopietns šķiršanās iemesls.
  • Nekādā gadījumā neievilkt konfliktu. Izrunāt uzreiz radušos situāciju, klusēšana rada tikai saspringtu gaisotni ģimenē.
  • Nevajag arī tikko ienākot pa durvīm, izteikt visas savas problēmas un aizvainojumus. Ieviesiet noteikumu - pirmā pusstunda pārnākot no darba ir mieram.
  • Pretenzijas ir jāizsaka nevis pret cilvēku - tu esi slikts, bet pret viņa rīcību - tu rīkojies slikti.
  • Neatstāt neko nepateiktu - konfliktam jābūt pilnībā izrunātam. Ja nonākt pie izlīguma neizdevās, būs vai nu jāsamierinās vai jāšķiras.
  • Kad ir risks, ka saruna neizdosies, ir lietderīgi savas pretenzijas pret laulāto uzrakstīt uz papīra un jau iepriekš apmainīties ar šīm lapiņām. Tas palīdz sakopot domas un ļauj apdomāt savu atbildi.
  • Dažkārt ir lietderīgi ļaut vaļu emocijām, var pat kliegt viens uz otra, skraidīt pa dzīvokli, sist traukus. Bet tikai rindas kārtībā, citādi otrs neuztvers aizvainojuma cēloni. Un pie tā visa - nekādas vardarbības.

Kā novērst strīdus?

Pirmais variants - izdomājiet slepeno paroli. Tas ir - kad sākat strīdēties, jums ir tikai jāpasaka šis vārds un pēc tam jūs abi apklustiet uz vienu minūti. Pēc tam var turpināt strīdu, tomēr pieredze rāda, ka pēc tam turpināt strīdu vairs nav nekādas vēlēšanās.

Otrais variants - sarunājiet, ka jūs varat strīdēties vienalga kur un vienalga kā, bet tikai līdz vakaram. Kopīgs miegs mīļotā cilvēka apskāvienos - labu attiecību un stipras nervu sistēmas ķīla.

Trešais variants - sagādājiet viens otram pārsteigumus. Biežāk runājiet viens ar otru par sirsnīgām tēmām. Mīliet, cieniet un novērtējiet viens otru. Jūsu partneris ir jūsu atspulgs. Gribiet mainīt viņu, vispirms ir jāmaina sevi!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!