Foto: PantherMedia/Scanpix
Seksuālās attiecības, izrādās, vajadzīgas ne tikai, lai vairotos un gūtu baudu, bet tās arī palīdz saglabāt un nostiprināt cilvēka imūnsistēmu.

Kā eksperimentāli pierādījis Cīrihes neiroimunolgs Manfreds Šedlovskis, cilvēka imūnsistēmu spēcīgi ietekmē viņa intīmā dzīve. Kā vēsta resurss "medikforum.ru", Šedlovskis secinājis, ka pēc orgasma cilvēka organismā 1,5 reizes pieaug fagocītu līmenis.

"Šūnas nogalinātājas (citiem vārdiem, fagocīti) atpazīst tuvumā esošus šūnu veidojumus, kas ir inficēti ar dažādiem vīrusiem," sava kolēģa eksperimentu komentē Minhenes Imuniloģijas kolēģijas speciālists Peters Šlahers. 

"Konstatējušas inficēšanos, šīs šūnas iekļūst to iekšpusē un provocē bojātās šūnas pašiznīcināšanos. Tādējādi sekss palielina fagocītu skaitu, kas nozīmē, ka tas ne tikai atveseļo mūsu organismu, bet arī uztur tā imūno sistēmu," piebilst Šlahers.

Tāpēc jokā, ka seksa nemēdz būt par daudz, ir sava daļa patiesības.

Saskaņā ar šveiciešu pētījuma rezultātiem seksuālajai dzīvei atkarībā no intensitātes var būt šāda ietekme uz cilvēka organismu.

Sekss vienu reizi nedēļā uzlabo miega kvalitāti. Par to atbild oksitocīns, kas izdalās dzimumakta laikā.

Sekss divreiz nedēļā paaugstina imunoglobīna A līmeni par trešdaļu, kas nozīmē retākas saaukstēšanās slimības vai vispār neslimošanu ar tām.

Sekss trīsreiz nedēļā nostiprina asinsvadus, un tas labvēlīgi ietekmē sirdsdarbību un novērš dažādu asinsvadu plīsumu risku.

Sekss piecreiz nedēļā palīdz vienmēr saglabāt optimistisku skatījumu uz dzīvi un visā redzēt pozitīvo pusi.

Ja nu esi tāda seksa triecienniece, ka intīmas attiecības tev ir sešas reizes nedēļā - smadzenes tiek lieliski apasiņotas un apgādātas ar skābekli, kas ir ražīga to darba priekšnoteikums.

Spēcīgs terapeitisks efekts ir arī mīlestībai. Vispasaules Sirds veselības federācijas speciālisti, kas nodarbojas ar pētījumiem sirds un asinsvadu veselības jomā, uzskata, ka mīlestība ārstē stresu, depresiju un trauksmi - trīs galvenos faktorus, kas izraisa sirds un asinsvadu saslimšanas.

Turklāt šo jūtu ietekmē uzlabojas asinsrite, pazūd galvassāpes un spazmas, kā arī dažādas neiralģijas formas. Psihologi ir pārliecināti: mīloša cilvēka organismā izstrādājas antivielas, kas aizsargā pret slimībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!