Foto: PantherMedia/Scanpix
Abpusēji patiesa draudzība ir nepieciešama ikvienam cilvēkam, īpaši sievietēm. Nereti gribas atpūsties no apkārt notiekošā, parunāties ar kādu, kurš tevi labi saprot un uzklausa, izsūdzēt kādu kreņķi vai vienkārši izklaidēties patīkamā kompānijā. Ir labi, ja esi pārliecināta par savu draudzeni, bet vai vari pilnīgi droši teikt, ka viņa ir patiesa? Savu skatījumu uz šo situāciju piedāvā resurss wikihow.com.

Vai esi aizdomājusies par to, kādi ir tavi draugi un, ko nozīmē vārdu kombinācija - patiess draugs? Tas ir cilvēks, uz kuru tu vari paļauties, kuram vari uzticēties, kopā lieliski pavadīt laiku, būt kopā gan priekos, gan bēdās. Taču ir tāda cilvēku grupa, kam sazin kādu iemeslu dēļ patīk vienkārši par tādiem izlikties. Vai esi sakārusies ar personu, kuru uzskati par sev tuvu un mīļu draugu, bet sapratusi, ka šis cilvēks patiesībā darījis visu, lai tev kaitētu un draudzību tikai tēlojis? Lielākoties gadījumu atšķirt šādu tipu no patiesa drauga ir diezgan grūti, jo klātienē viņš ir unikāls, taču lietas, ko dara tev aiz muguras... par draudzībai glaimojošām vis nosaukt nevar. Ar šiem viltvāržiem tomēr ir jāspēj tikt galā.

Atpazīsti draugu - ienaidnieku

Lai uzsāktu cīņu ar šādiem cilvēkiem, tev vispirms ir jāspēj saprast, vai tavā dzīvē tādi patiešām eksistē. Raksturīgākās iezīmes, pēc kurām iespējams draugu - ienaidnieku atpazīt:

Viņš nespēj izbaudīt tavu prieku un laimi. Uzzinot, ka tevi saviļņojis kāds patīkams notikums, šis cilvēks it kā apjūk. Izspiež nelielu smaidu un pasaka kādu vienkāršu frāzi, piemēram, :"Es priecājos par tevi," tikai tāpēc, lai klusēšana neizskatītos dīvaini.

Draugs - ienaidnieks  ir profesionāls divdomīgu komplimentu sniedzējs. Viņš izsaka komplimentu, kas izklausās ļoti labi, taču tā nozīme ir pavisam pretēja, pat dzeloša. Piemēram, "Man patīk, kad tu izmazgā matus, tad tie ir tik skaisti!"

Viņš izsaka dažādas piezīmes gandrīz par jebkuru tavu darbu un it kā labu vēlot, pamāca tevi, taču izdara to tik slīpēti un "indīgi", ka tev gribot, negribot jāsāk domāt, ka tu esi pamatīgi kļūdījusies.

Viņš tenko par tevi. Ja tu uzzini šīs tenkas un mēģini ar viņu runāt par to, šis cilvēks visu noliedz, sakot, ka neko par to nezina, un it kā brīnoties par to - kā kāds vispār kaut ko tamlīdzīgu var izdomāt un tev pastāstīt? Otrs variants - izliekas par labsirdīgo dvēseli un saka, ka teiktais ir krietni pārprasts un viņa tas patiesībā ir bijis pavisam kas nevainīgs.

Ieklausies savās sajūtās

Kā tu jūties šī cilvēka klātbūtnē? Vai viņš tevi uzmundrina un liek tev justies labi, vai rada sajūtu, ka esi nesaprasta un neuzklausīta? Labs draugs vienmēr liks tev justies labi, uzmundrinās, ja būsi noskumusi, priecāsies līdzi ar tevi un par tevi, atbalstīs jebkurā situācijā. Draugs-viltvārdis to nespēj. Šis cilvēks var ieteikt darīt lietas, kas patiesībā tev kaitē, piemēram, ja sūdzies par strīdu ar savu partneri, viltus draugs var ieteikt tev viņu pamest, neraugoties uz to, ka tu savu vīrieti no sirds mīli un vēlies būt ar viņu.

Šis ieteikums it kā domāts, lai tev nebūtu turpmāk jācieš no šādiem strīdiem, taču patiesībā viņš zina, ka šķiršanās tev būs ļoti sāpīga. Vai ieteikt neievērot diētu brīvdienās, bet tā vietā saēsties saldumus, jo sevi taču nevajag spīdzināt, bet paslavēt. Visi viņa ieteikumi tiks pamatoti kā labi un domāti, lai rūpētos par tevi, taču patiesībā tie sabotē jebkurus tavus centienus. Svarīgi ir saprast, vai patiesi vari uzticēties šim cilvēkam un, vai viņa klātbūtnē jūties labi un pārliecināta par sevi. Vai viņa vārdi biežāk liek tev pasmaidīt, vai padomāt par savas rīcības pareizību. Taču atceries - vispirms gūsti simtprocentīgu pārliecību, ka tavas aizdomas par draugu - ienaidnieku ir patiesas un tikai tad sāc rīkoties tālāk, nevis izdari minējumus par to viņam dzirdot. Citādi tu riskēsi saņemt vēl lielākus "triecienus", turklāt vēl labāk maskētus. Ja esi pārliecinājusies, ka tev ir darīšana ar šādu personu - runā ar viņu.

Runā ar draugu - ienaidnieku tieši

Nerunā caur puķēm, bet uzdod konkrētus jautājumus un piemini reālas situācijas. Piemēram, pasaki, ka tiešām juties nelāgi, kad šis cilvēks citu klātbūtnē, it kā jokojot, pateica ko tādu, kas bija tavs noslēpums vai pat lika tev justies patiesi neveikli. Pajautā, kāpēc viņš tā darīja. Vai saki, ka jūties vīlusies, jo domāji, ka esat draugi un tevi sāpina tas, ka atklāji, ka viņš domā vienu, bet dara pavisam ko citu. Piemini konkrētu situāciju un pasaki, ka tu to esi piefiksējusi. Visticamāk, šis viltnieks būs pārsteigts un taisnosies visu noliedzot, iespējams, paliks dusmīgs skaidrojoties un aizvainos tevi vēl vairāk, kas būs nepārprotams pierādījums tam, ka šī persona ir draugs un ienaidnieks - divi vienā.. Taču priecājies - esi noskaidrojusi patiesību.  Tālākais tev ir jāredz pašai, jo tieši tu vislabāk atpazīsi šī cilvēka patieso sajūtu pēc viņa reakcijas.

Turpmāka draudzība - tas ir iespējams?

Rūpīgi izvērtē vai tiešām vēlies turpināt draudzību ar šādu cilvēku. Vai pažēlosi un piedosi, uzskatot, ka viņš ir kļūdījies, vai tomēr pieliksi šādai "draudzībai" punktu. Tas ir tikai tavā ziņā, taču, ja nolemsi dot otru iespēju, visticamāk, jūsu attiecības un komunikācija ne tuvu nebūs tāda kā bija - tu baidīsies un rūpīgi izvērtēsi katru viņa soli, bet viņš, kaunējoties par savu iepriekšējo nodarījumu, izvairīsies no biežas tikšanās un komunikācijas ar tevi. Līdz ar to, iespējams, pat neapzinoties, jūs viens no otra izvairīsieties un tik un tā attālināsieties. Tiesa, tas nav vienīgais risinājums, augstsirdīgāka persona šo situāciju aizmirsīs un turpinās ar tevi izrīkoties pēc saviem ieskatiem, pielietojot vēl lielāku viltību. Apdomā, vai tu to vēlies. Un, ja tu spēj dot otru iespēju, neatgādini šim cilvēkam par pagātni - neber sāli brūcēs, bet dzīvo tagadnei.

Izvērtē sevi

Padomā par to, cik labs draugs esi tu pati. Kā tu izturies pret saviem draugiem, kā tu ar viņiem komunicē un cik bieži to dari. Vai tu uzklausi, vai stāsti tikai par saviem piedzīvojumiem un problēmām? Labs draugs dara no visa mazliet - gan uzklausa, mierina, priecājas par otru, gan pastāsta par sevi, saviem svarīgākajiem mirkļiem un ikdienu. Vienmēr esi patiesa. Ja redzi, ka draudzenei viņas izvēlētā kleita patiešām nepiestāv, saudzīgi pasaki to, nevis ļauj viņai to vilkt un stāsti, cik lieliski viņa izskatās. Izvērtējot sevi, padomā par to - vai visi, kurus tu dēvē par saviem draugiem, patiešām tādi ir un, vai viņu sabiedrībā tu jūties labi un vari uzvesties brīvi, nepiespiesti un būt pilnīgi atklāta.  Ja jūti, ka pret kādu sāc izturēties kā draugs - ienaidnieks, labāk pārtrauc to pati, nevis nokļūsti situācijā, kad tiec atklāta un tev jākaunas par paveikto. Izturies pret saviem draugiem tā, kā tu vēlies, lai viņi izturas pret tevi un nekad nemelo, pat par sīkumiem ne. Paturi prātā - ja nemelosi, tev nekad nebūs jāatceras daudz dažādu un sarežģītu lietu, jo patiesību varēsi izklāstīt atkal un atkal - neaizmirsīsi kas un kā bija jāsaka.

Esi tāda, kāda tu esi un neaizmirsti, ka patiess draugs būs tev blakus ne tikai tad, kad gūsi panākumus vai vinnēsi loterijā, bet arī tad, kad tev būs skumji un patiešām būs nepieciešama palīdzība vai plecs, uz kura izraudāties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!